Dlouho to vypadalo na remízový zápas. Třetiligoví fotbalisté Břeclavi drželi nerozhodný stav sedmdesát minut. Potom neubránili dvakrát během dvou minut nejlepšího střelce MSFL Václava Pohanku, který jednu branku vstřelil a na druhou nahrál. Kontaktní branka Levčíka, který přeloboval deset minut před koncem vyběhnutého gólmana, už přišla příliš pozdě.

 

 

„Budu se zápas co zápas opakovat. My začneme dobře, kombinujeme, jsme nebezpečnější, ale nedáme ani ty nejvyloženější šance. Sasín už dokopával míč do prázdné branky, ale obránce měl větší snahu a míč mu stihl vykopnout z brankové čáry," kroutil hlavou hostující trenér Milan Valachovič.

 

 

Břeclav loni na Žďár uměla, což potvrdila v prvním poločase, kdy měla míč častěji na kopačkách. V náznacích šancí se ale objevovali domácí, vždy tomu však něco chybělo. Hosté poprvé zahrozili po brejku ze 34. minuty, kdy trefili levou tyč. Konec poločasu už vyzněl pro domácí, dobře kopnutý roh však nikdo do černého netrkl.

 

 

Po přestávce nechtěla ani jedna ze stran udělat chybu. Trenér Štourač poslal v 57. minutě za Bureše Chmelíka, což se později ukázalo jako rozhodující tah. Ofenzivní univerzál se rozehřál tečí jen do náruče brankáře. V 72. minutě však u lajny vlétl do zdánlivě beznadějného souboje, pravý bek ho odkopem trefil, míč se odrazil do pole k Michalovi, který jej předložil za hranici vápna Pohankovi a ten svou první ránu v zápasu utáhl k přední tyči přesně. „Píchl jsem si to do středu, viděl jsem, že brankář nestojí ideálně a spadlo to tam," těšil devátý ligový gól nejlepšího střelce soutěže.

 

 

Sotva na stadionu utichly oslavy, vřítil se do brejku znovu Pohanka, mohl si vybrat, komu přihraje, ale nejdříve si kličkou položil obránce, a tváří v tvář gólmanovi odmítl jubilejní zářez a nezištně poslal míč doleva zcela volnému Chmelíkovi - 2:0. „Líp mi to už dát nemohl," přiznal střídající žolík Chmelík.

 

 

Břeclav vypadala na ručník, ale po chybě ve středu hřiště ji vrátil do boje o body mazáckým lobem přes Pospíchala Levčík. V závěru Žďár přežil rohové kopy a mohl slavit třetí domácí výhru v řadě. „Šlo o velice těžký duel. Soupeř dobře bránil, nemohli jsme se k němu dostat. Vyplatilo se, že kluci zůstali trpěliví. Rozhodli dva slepené góly, spokojenost je veliká," okomentoval duel trenér Libor Štourač.

 

 

Zápas rozhodla zkušenost domácích. „Kleiber v úniku sám na gólmana jen slabě vystřelil, zatímco Pohanka ve stejné situaci perfektně zasekl a nedal Prokopovi šanci. Brankář nás při této šanci nepodržel, byla to prakticky jediná pořádná šance Žďáru, Prokop střelu viděl. Hned jsme prostřídali, abychom zápas oživili, ale za chvíli střídající Pospiš zpracoval míč přímo Pohankovi do běhu. Náš gól už přišel příliš pozdě a byla to taková Levčíkova labutí píseň. Šance jsme tam měli, ale na vyrovnání to nestačilo," dodal zklamaně Valachovič.

 

Autor: Martin Daneš

Zpět