MFK Frýdek-Místek U17-MSK U17 (1:1)(0:0)

Mladší fotbalový dorost MSK si v aktuálních kolech Moravskoslezské ligy dorostu vede lépe, než tomu bylo v úvodních jarních zápasech. O úspěších šestnáctky MSK již byla zmínka, pozadu nezůstal ani celek MSK U17, který si z Frýdku-Místku přivezl bod za remízu 1:1. Vzhledem k tomu, že jeho soupeř má v tabulce o deset bodů více a hrál na vlastním hřišti, je to bezesporu úspěch.

Břeclav dokonce sahala po těsném vítězství, když šel dvě minuty před koncem zápasu Michal Florus nikým neatakovaný sám na brankáře Frýdku, který střelu směřující do branky vytěsnil na roh. Hrálo se v chladném počasí, ale ve svižném tempu. V první půli měli více ze hry domácí, všechny jejich střelecké pokusy však zneškodnil výborně chytající gólman MSK Vojtěch Bíza. Ve druhém poločasu vystřídal (tradičně) Milana Kurdíka Roman Sedláček, po jehož chybě se domácí dostali do vedení. Stalo se tak po nepovedené „malé domů“, která místo Bízy našla kopačky útočníka Frýdku-Místku.

Dorost MSK bojoval dál a podařilo se mu brankový poměr srovnat. Po dalším střídání se Viktor Kacr vysunul z obrany dopředu a za sedm minut účinkování v nové roli se dokázal  střelecky prosadit. „Bod z venku bereme, i když jsme mohli v závěru urvat vítězství. Chyběli nám zranění Tomáš Trčka a Viktor Blažek a také brankář Josef Šurkala, který nastoupil v dresu U19, a přesto jsme dokázali po předcházejících nepodařených výsledcích opět zabodovat,“ byl po zápasu spokojený trenér sedmnáctky MSK Michal Škrabko.

Sestava MSK U17: Bíza – Fungáč, Kacr, Kurdík (41.Sedláček), Cinádr – Florus, Redek, Tichý, Radkovič – Tihelka (65.Kocián), Kocourek.