Mladší fotbalový dorost MSK Břeclav byl ve druhém kole jarní části Moravskoslezské dorostenecké ligy hostem Baníku Ostrava, druhého celku tabulky U17, třetího u U16. Baník byl v obou zápasech favoritem a tuto roli naplnil.

Baník Ostrava U17-MSK Břeclav U17 2:0 (2:0). Doma s Ostravou sedmnáctka MSK prohrála 1:9, v odvetě zahrála o hodně lépe. Baník se dostal do vedení v jedenácté minutě

po chybě v obranném postavení hostí ve středu hřiště, znamenajícím usnadněný průchod domácích útočníků středem až před brankáře MSK Josefa Šurkalu. Pět minut před koncem poločasu přišla druhá gólová trefa Ostravy po krátkém rohovém kopu. V celém dalším průběhu hry se sedmnáctka MSK bránila na hranici svých možností, v čele s výborným Šurkalou.

Koncentrovaný výkon celé jedenáctky Břeclavi přinesl i vlastní šance. Kamil Redek střílel těsně vedle, střelu Milana Kurdíka po rohovém kopu odvrátila obrana Baníku na další rohový kop a Richard Tichý se dostal po nájezdu sám před brankáře domácích, který však jeho úmysl vystihl. „Byl to náš nejlepší výkon na půdě soupeřů a přes porážku jsme odjížděli z Ostravy spokojení,“ netajil se svou dobrou náladou trenér MSK U17 Michal Škrabko.

Sestava MSK U17: Šurkala – Fungáč, Kacr, Kurdík, Blažek – Redek – Tihelka, Tichý, Radkovič (46.Kocman, 65.Krevňák), Kocourek – Bíza.

V sobotu 5.dubna (od 13 hod) čeká sedmnáctku MSK v domácím prostředí další silný soupeř, čtvrtý v tabulce FC Fastav Zlín.

Baník Ostrava U16-MSK Břeclav U16 6:1 (0:0). Šestnáctka MSK se v Ostravě v první půli neuvěřitelně držela, přestože měli domácí celou řadu šancí. Hned v úvodu chytil Miroslav Turek tutovku, o pár minut později ho na brankové čáře zastoupil úspěšně Denis Víša. Když do druhé půle nemohl nastoupit Milan Kurdík, který byl oporou obrany (povinně střídal, protože odehrál celý zápas za sedmnáctku), muselo dojít k přestavění obranných řad a Baník toho využil k vyjádření své územní převahy vstřelenými brankami.

Bylo jich dokonce až šest. Poprvé se domácí dorost trefil v úvodní minutě druhé půle, tím se uklidnil a soupeře trvale tlačil na jeho polovinu hřiště. Za stavu 4:0 pro Baník se po výkopu brankáře Miroslava Turka dostal k míči Petr Dřevěný, nahrál Patriku Martínkovi a ten nadvakrát překonal gólmana Ostravy. Kromě dalších dvou následných branek měla ještě Ostrava řadu gólových šancí, které obránci MSK obětavě zblokovali nebo brankář Turek zlikvidoval. „Musím kluky pochválit za stále se zlepšující hru a bojovný týmový výkon. Mužem zápasu byl Miroslav Turek v bráně MSK,“ řekl po ostravském vystoupení svých svěřenců trenér šestnáctky MSK Štefan Víša.

Sestava MSK U16: Turek – Herman (60.Hübl), Sedláček, Kurdík (41.Dřevěný), Suský – Víša, Poláček, Krevňák, Kocián – Beneš, Martínek.

Šestnáctka MSK se v sobotu 5.dubna od 15 hod střetne s Fastavem, Zlín, šestým celkem tabulky MSL U16.