Bez přesné střelby se nedá vyhrát

 

Vítkovice (hý).  Fotbalisté MSK Břeclav kategorie staršího dorostu U19 hráli v pátém kole Moravskoslezské dorostenecké ligy SCM ve Vítkovicích. Narazili na výkonnostně srovnatelného soupeře a měli tak šanci zabodovat. Brankou v 84.minutě hry ale prohráli 0:1 a vraceli se tak zklamaní bez bodového zisku. Vítkovice začaly lépe, prvních patnáct minut přehrávaly MSK ve středu zálohy, byly více u míče, ale do gólové šance se nedostaly. Pak se hosté z tlaku vymanili, snažili se více útočit. Nebezpečné byly zejména centry Filipa Lošťáka z pravé strany, nepřišlo po nich ale žádoucí zakončení útočných akcí. Největší šanci na zdolání branky Vítkovic měl ve 27.minutě Dan Netopilík. Z dvaceti metrů napálil trestný kop do tyče, míč se odrazil do pole a obrana domácích ho poslala dál od vlastní branky. Nicméně první půli hráči MSK zvládli dobře, jen zakončení akcí bylo slabinou. Úvod druhého poločasu patřil dorostu MSK, dobrých deset minut byl aktivnější, než jeho soupeř. Pak se ale obraz hry změnil, viditelně přebraly iniciativu Vítkovice, z nichž čišela větší touha dát branku. Namále měla Břeclav v 55.minutě, když Jan Slunský ztratil ve středu hřiště míč. Vítkovice šly samy na brankáře, naštěstí se stačil vrátit Roman Pafkovič a společně s brankářem Davidem Fibingrem hrozbu zažehnali. Od té chvíle byla herní převaha domácích ještě viditelnější, stále ale bez gólového vyjádření. Až přišla nešťastná 84.minuta zápasu.

Po centru do šestnáctky MSK hostující hráči signalizovali postavení mimo hru, přestali na chviličku hrát a jeden z hráčů domácích poslal míč ze skrumáže za Fibingrova záda. „Obrana zápas zvládla až na jediné zaváhání, ale v útočné fázi jsme bezzubí. Útočníci se bojí jít do šestnáctky, nedostanou se do zakončení, hodně akcí končí u rohového praporku. Když za devadesát minut vystřelíme jen třikrát na branku a třikrát vedle ní, nemůžeme žádný lepší výsledek očekávat,“ řekl po těsné porážce ve Vítkovicích trenér MSK U19 Luděk Zlámal.

Sestava MSK: Fibingr – Matuška, J.Slunský, Pafkovič, Sasínek – Lošťák, Netopilík, L.Slunský, Ivančic (46.Hakala, 73.Horčička) – Ferbar, Jurčík (81.Šanda).

Devatenáctka MSK zůstává s jedním bodem na posledním, patnáctém místě tabulky. Před ní je pět celků se čtyřmi body, takže jedna výhra by mohla znamenat postup i o několik příček. Šanci bude mít celek MSK U19 v neděli 9.září, kdy v 10:30 hod uvítá SK Hanácká Slávia Kroměříž. Ten si zatím vede dobře, má ze čtyř odehraných zápasů tři vítězství a s devíti body je v tabulce třetí.

Zpět