K utkání 4. kola MSFL zajížděli fotbalisté MSK Břeclav v nedělním dopoledni na sever Moravy. Soupeřem jim byl nováček soutěže, rezerva ostravského Baníku.
Do utkání vstoupili lépe hosté. Rychlým pohybem a tlakem na rozehrávku Baníku získali rychle územní převahu a logickým vyústěním této snahy byly chyby i fauly na straně Baníku. Už v 8. minutě domácí faulovali v pokutovém území a Břeclav měla možnost zahrávat pokutový kop. K míči se postavil Simandl, brankář Baníku Andrejko však jeho střelu chytil. Vzhledem k průběhu zápasu se možná jednalo o klíčový okamžik celého utkání. Baník se potom postupně z tlaku Břeclavi vymanil a trpělivě čekal na svoji příležitost. Ta se naskytla v 29. minutě, kdy se k míči dostal domácí Urban a jeho střela znamenala vedení Baníku 1 : 0. Stejný hráč zasadil defenzívě MSK další ránu ve 44. minutě a střelou z úhlu zvýšil vedení Baníku na 2 : 0. Dvě střely na branku MSK tak znamenaly dvojbrankové poločasové vedení Baníku.
Do druhé půle vstoupila Břeclav stejně jako do začátku utkání. Aktivní hrou se břeclavští hráči snažili zvrátit průběh utkání, domácí defenzíva ale pracovala na jedničku. Nepomohla ani střídání, když na hřiště postupně přišli Crla, Nevídal a Ivančic. Baník už své vedení udržel, měl vynikajícího Andrejka v bráně a nevídanou střeleckou produktivitu. MSK hrál pěkný, rychlý, divácky atraktivní fotbal, hráči však selhali v koncovce, která se jeví zatím největší slabinou jinak velmi dobře hrajícícho týmu.