Třebíč (hý).  Velmi dobře si fotbalový dorost MSK Břeclav U19 vedl v prvním poločasu mistrovského zápasu Moravskoslezské dorostenecké ligy v Třebíči. Hýřil aktivitou, dobře kombinoval, měl hru pod kontrolou a do šaten šel s dvoubrankovým náskokem 2:0. Již ve čtvrté minutě se Tomáš Horčička trefil do břevna třebíčské branky a to jen dodalo staršímu dorostu MSK důvěry ve vlastní schopnosti. Ve 26.minutě centroval Dan Netopilík do šestnáctky domácích a v nepřehledné situaci si obránce Třebíče srazil míč hlavou do vlastní branky. Tlak Břeclavi nadále pokračoval a v poslední minutě prvního poločasu vyústil ve druhou branku. Gólovou přihrávku adresoval T.Horčička na kopačky Jana Hlocha, jehož první střelu sice brankář HFK vyrazil, dorážka ale skončila za jeho zády. Druhý poločas začal zvýšeným důrazem Třebíče, což dost hostujícímu celku vadilo. Devatenáctka MSK začala hrát zbytečně komplikovaně, bez účelných kombinací směrem k brance soupeře. V 73.minutě Třebíč snížila na 1:2 a o pět minut později vstřelila vyrovnávací branku na konečných 2:2. Stalo se tak po chybě T.Horčičky v pokutovém území, když se nechal obejít útočníkem domácích. Závěr zápasu již nic výrazného nepřinesl. „První půle byla naší nejlepší na jaře, zato v té druhé jsme se vrátili ke starým chybám. Je to škoda, ke třem bodům nebylo daleko, ale celkově remíza odráží průběh zápasu,“ hodnotí průběh boje na hřišti trenér devatenáctky MSK Luděk Zlámal.

 

Sestava MSK U19: Polach – Wallisch, Šanda, Pafkovič, T.Horčička – Hloch, Balga, Slunský, M.Horčička (87.Matevski) – Sasínek, Netopilík.

 

Po dohodě se bude další mistrovský zápas v Břeclavi hrát již ve středu 29.května (od 17 hod). Bude to předehrávka posledního kola soutěže, soupeřem MSK bude druhý celek tabulky MFK Frýdek-Místek.

Zpět