Fotbalisté "A" mužstva MSK Břeclav se chystají na v pořadí druhé domácí utkání 3. Moravskoslezské ligy. Náš tým smolně prohrál v prvním zápase proti Hulínu 2:0. Chuť si, ale břeclavský tým spravil v Hlučíně, kde zvítězil brankou Miroslava Krále. Věříme tedy, že si "A" mužstvo polepší do tabulky dalšími třemi body.

 

Představení soupeře: 

Soupeře MSK Břeclav, tým SFC Opava, jsou fanoušci fotbalu zvyklí vídat spíše v NFL. Opava však sestoupila, stává se tedy účastníkem MSFL a má jediný cíl – postoupit. Nemusí to však mít snadné, neboť v prvním kole podlehla vysoko béčku olomoucké Sigmy. V kole druhém však už Opava zabrala a vyprovodila z domácího trávníku celek Žďáru vysokou výhrou 5 : 2. Dnešní utkání tedy slibuje zajímavý divácký zážitek.  

 

Historie soupeře:

světový fenomén získal oblibu a mnoho příznivců i v tomto slezském městě.

Opavský fanoušek byl vždy silnou oporou týmu fotbalistů, kteří i jeho zásluhou postoupili v roce 1985 do II. ligy a v roce 1995 do I. ligy. Od té doby až do minulé sezony byl Slezský FC Opava nepřetržitě účastníkem nejvyšších fotbalových soutěží, tedy druhé nebo první ligy.

 

Oporou fotbalu v Opavě vždy bylo samotné město Opava. Důvodem tohoto přístupu města je snaha zachovat historickou tradici opavské kopané, která letos oslaví sto let od svého založení, a to zejména s ohledem na obrovskou přízeň fotbalových fanoušků, které se fotbalovému klubu po řadu let dostává.

 

Je známou skutečností, že Opava je fotbalovou baštou, což dokládá návštěvnost domácích zápasů ve II. lize, kdy činila cca 4 000 - 5 000 diváků a návštěvnost Slezského FC se po dobu působení v I. Gambrinus lize pravidelně pohybovala v rozmezí od 8 000 - 13 000 diváků. Přitom i když A družstvo mužů hrálo krajský přebor, činila průměrná návštěvnost 2 800 diváků.

 

Fotbalový klub SFC Opava na základě dlouhodobé smlouvy s městem získal exkluzivní právo užívat Městský fotbalový stadion, a to včetně jeho vybavení. Stadion splňuje veškerá kriteria pro druhou i první ligu a je v současné době modernizován za účelem zkvalitnění zázemí. Byly také zřízeny nové travnaté tréninkové plochy. V podstatě veškerý provoz a údržbu stadionu hradí v rámci své podpory mládežnického sportu město.

 

Byla také dokončena výstavba fotbalového hřiště s umělých povrchem, jehož účelem je zkvalitnění přípravy třinácti žákovských a mládežnických družstev, hlavně v době nepříznivých klimatických podmínek. Statutární město Opava poskytuje každoročně dotace na činnost družstev mládeže, když právě na výchově mladých fotbalistů a prací s mládeží hodlá klub založit svou sportovní stabilitu s následným zabudováním těchto hráčů do "A" mužstva Slezského FC Opava.

 

Předpokládané sestavy:

 

MSK Břeclav                          SFC Opava

1 Prokop                                            1 Godula

2 Král                                                  2 Schaffarczik

3 Krejčí                                               3 Dvorník

6 Dobšíček                                         4 Keresteš

7 Simandl                                           5 Wirth

8 Šilinger                                            6 Metelka

9 Igwe                                                7 Skřehot            

11 Cupák                                            8 Sedláček

12 Levčík                                            9 Švec

14 Sasín                                             10 Nekuda

15 Pospiš                                           11 Komenda                                              

 

Trenér:      Milan Valachovič           Trenér:    Jan Baránek

Asistent:   Libor Snopek                Asistent: Lubomír Hrabina

                                     

Rozhodčí utkání:  Tomanec -  Drozdy, Gloser

Delegát  utkání:    Laca            

Zpět