Překrásné počasí a perfektně připravený trávník jsou základními předpoklady dobrého fotbalu. V Břeclavi k tomu přibyla i výstavní branka domácích po uplynutí čtyř minut, bohužel pro všechny přítomné, zůstalo jen u toho. Ve zbytku času se hrál nezáživný fotbal, který nudil, a který nemohl uspokojit ani toho nejskromnějšího diváka * Břeclavští nastoupili opět bez několika hráčů základní sestavy. Malár, Svoboda a Jakubovič mají svalové problémy a pro Ivančice začal zápas kvůli prodělané viróze jen na lavičce. Úvod utkání nicméně favorizovanému týmu trenéra Fryše vyšel na jedničku. Čermákův gól byl opravdu krásný - dlouhý míč do vápna Fulneku přizvedl hlavou Simandl a jediný domácí útočník Čermák se z voleje opřel do míče s takovou razancí, že málem protrhl síť branky hostů. Od páté minuty tedy domácí vedli, ale jestli někdo čekal útočnou smršť v jejich podání, musel být notně zklamán. Na druhé straně hosté dokazovali, proč jsou přikováni ke dnu tabulky, a ani oni ke kvalitě utkání ničím nepřispěli. Sice se dostali k ohrožení branky domácích, když hlavička Langa po rohovém kopu ve 47. minutě orazítkovala břevno Hladkého svatyně, ale jinak nepředvedli téměř nic. Atraktivnost duelu nejlépe ilustruje fakt, že od páté minuty neletěla na žádnou branku střela, která by přinutila gólmany k vážnějšímu zákroku. Břeclavští se přece jenom několikrát dostali do slibných střeleckých pozic, jejich rány však mířily nad branku Fulneku. Jakoby se domácí hráči předháněli, kdo překopne branku hostů výše?! Tímto způsobem zakončoval Schwarz po rohu ve 32. minutě, stejně tak v 71. minutě i Dvořák přestřelil z totožné pozice jako u jediného gólu a o tři minuty později pálil nad Simandl ze vzdálenosti 25ti metrů. Hosté kromě výše zmíněné šance zaujali jen likvidačním zákrokem Vlka na Pavla Simandla, který byl potrestán pouze žlutou kartou. Vlkova ve skluzu vysoko zdvižená kopačka jen zázrakem nezpůsobila břeclavskému hráči vážné zranění a je na pováženou, proč rozhodčí v MSFL vůbec nechrání zdraví hráčů. Náš klub na surovou hru doplatil vážnými zraněními Valenta a Michala a v sobotu mohl přijít o dalšího důležitého člena kádru * Výsledek 1:0 posunul mužstvo MSK do horní poloviny tabulky a výkony v dalších kolech ukáží, jestli tam patří či nikoli. Již příští dvě kola o tom hodně napoví. Nejprve hrají břeclavští na půdě nováčka ve Slavičíně, který zatím okupuje nejvyšší příčky tabulky a poté hostí doma nejbohatší klub soutěže HFK Olomouc * Sestava MSK Břeclav: Hladký – Michal, Doležal, Schwarz, Demjanovič – Koryčánek (73.Ivančic), Dvořák, Simandl, Csákó (62. Šlancar), Dolíhal – Čermák; Branka: 5. Čermák; ŽK: Simandl – Vlk, Grussmann, Špitalík;
Zpět