„A“ tým Městského sportovního klubu Břeclav nastoupil po dlouhé době téměř kompletní a přítomnost Michala, Demjanoviče či Dvořáka měla na výsledku zásadní podíl. Hra břeclavských sice byla sice v téměř celém utkání dost kostrbatá, k výhře nad Zábřehem, hrajícím více než půlhodinu v oslabení to naštěstí stačilo * Svěřenci trenéra Fryše začali aktivněji, cpali se dopředu a vůbec nic na tom nezměnil nucený odchod zraněného Malára. Jeho místo na hrotu zaujal mladý Čermák a proti přesile obránců si vedl velmi zdatně. Výsledkem snahy domácích v úvodu zápasu byl vedoucí gól Simandla ze 17. minuty. Na začátku gólové akce byla kolmá přihrávka Dvořáka na střelce branky, jenž obešel stopera hostů a přízemní střelou podél brankáře otevřel skóre zápasu. Zábřeh měl v první půli jedinou šanci ve 28. minutě po nedorozumění stopera MSK Doležala s brankářem Hladkým, ale Vodák se z ostrého úhlu trefil jen do tyčky. O pár minut později se po odrazu míče od hostujícího hráče řítil sám na branku Zábřehu Simandl – asistent rozhodčího jej zastavil kvůli ofsajdu!!! Další zaznamenáníhodná skutečnost se udála ve 34. minutě. Domácí Jakubovič držel za dres hostujícího Richtera, který se neudržel a za kopnutí kolenem do hlavy hráče MSK obdržel poprávu červenou kartu. Domácí tak dostali výhodu hry v přesile, ale že by předváděli nějakou ofenzívní smršť se opravdu říci nedá. Sice se dostali v 51. minutě do dvoubrankového vedení zásluhou branky Čermáka (druhý gól Břeclavi opět vymyslel Ivan Dvořák přihrávkou na Koryčánka, ten se zasekávačkou zbavil svého strážce a jeho přihrávku zužitkoval jediný útočník MSK Čermák), ale jinak na hřišti vůbec nedominovali. Naopak hosté ještě v deseti snížili na rozdíl jedné branky v 57. minutě. Opět komunikační kolaps v podání dvojice Doležal - Hladký a tentokrát již Vodák trestal. A o deset minut později se síly na hřišti vyrovnaly, to když unikal Vodák a Doležal zatáhl za ruční brzdu – faul a i v tomto případě vytasil rozhodčí správně červenou kartu. Ve zbytku zápasu se hosté snažili o vyrovnání, do šancí se však téměř nedostali. Obrana Břeclavi s Doležalem i bez něj hrála dobře a podepsala se pod výhru svého mužstva čitelným písmem * Po třech týdnech tedy zase vítězství pro břeclavské fotbalisty. Věřme, že s přibývajícími zápasy bude i hra mužstva lepší a lepší. Několikatýdenní výpadek je na formě po zranění se vracejích hráčů přece jen znát. A případné zlepšení hry mají břeclavští diváci možnost vidět již ve středu. Do Břeclavi totiž v rámci Ondrášovka cupu přijede prvoligové Kladno. Fanoušci fotbalu se tedy mají na co těšit * Sestava MSK Břeclav: Hladký – Michal, Doležal (68. ČK), Schwarz, Demjanovič – Koryčá
Zpět