Na půdě nováčka třetí ligy se hrál bojovný a důrazný fotbal, bohužel pro Břeclav pohříchu ze strany domácích. Břeclavští fotbalisté působili malátným dojmem a ani návrat uzdraveného Malára na jejich herním projevu mnoho nezměnil * První náznak šance sice měli hráči MSK po střele Koryčánka, ale poté se domácí nastěhovali před branku Hladkého a v šesté minutě zahrávali čtyři rohové kopy za sebou. Z jejich tlaku zcela logicky přicházely chyby v podání obránců Břeclavi a jen špatná muška střílejících Jaroše a Čejky zapříčinila, že stav zůstával stále bezbrankový. V dresu hostů snesl přísnější měřítko jen Koryčánek, který větral obranu domácích, a po jeho dvou akcích mohlo gólově uhodit. Nejprve se uvolnil ve 23. minutě a přízemním centrem hledal volného Svobodu. Míč však skončil v rukavicích domácího gólmana. Poté se Koryčánek znovu dostal za svého strážce, tentokrát už našel nabíhajícího Malára, jediný útočník Břeclavi se z necelých deseti metrů do branky netrefil. Důraz domácích slavil úspěch ve 44. minutě. Dlouhý aut do vápna MSK nedokázal nikdo odvrátit a zblokovaná střela jednoho z domácích hráčů se dostala ke zcela volnému Šudomovi, jenž zblízka otevřel skóre zápasu. Je pravdou, že situace zaváněla ofsajdem, Šudoma byl ovšem jediný, kdo celou situaci důsledně dohrával a to se mu také vyplatilo. Jakým způsobem první poločas skončil, takovým druhý začal. Ve 46. minutě střelu domácího hráče z osmi metrů ještě břeclavští obránci zablokovali, o tři minuty později již brněnský kanonýr Jaroš nezaváhal a hlavičkou k tyči zvýšil na dva nula. V 57. minutě to mohlo být 3:0 pro nadšeně hrající Líšeň, ale Hladký Jaroše tentokrát vychytal a udržel naději na dobrý výsledek. A jiskřička naděje hostům svitla v 82. minutě. Jakubovič se z pozice pravého obránce dostal ke střele a z dobrých třiceti metrů vymetl šibenici domácí branky. Ve zbývajícím čase vrhli břeclavští hráči všechny síly do útočení, Svoboda se přidal k Malárovi v útoku, ale čas neúprosně utíkal. Ve snaze vyrovnat pak fotbalisté MSK zapomněli na zadní vrátka a domácí Polák v 90. minutě jejich snahám o remízu učinil ráznou přítrž – brejk a bylo to 3:1 pro Líšeň. Zbylé dvě minuty se již dohrály z povinnosti * Druhá prohra v řadě znamená další ztrátu na celky ze špičky MSFL. Výhodou ovšem může být, že další kolo se hraje již ve středu. V domácím utkání proti Bystrci je třeba ztracené body vybojovat zpět. A následující sobotu čeká hráče MSK další domácí utkání proti Zábřehu. Věřme, že po dvou prohrách přijdou dvě výhry a dopomoci by k tomu měli i navrátilci z marodky Ivo Michal, Marek Demjanovič a Ivan Dvořák * Sestava MSK Břeclav: Hladký – Jakubovič, Doležal, Schwarz, Ivančic
Zpět