Smutní a zklamaní odcházeli břeclavští diváci z nedělního zápasu třetí fotbalové ligy na Městském stadiónu v Břeclavi. Domácí sice dokázali v první půli i bez pěti hráčů základní sestavy vzdorovat kvalitní hře hostů, po změně stran se ovšem jejich koncepce totálně rozpadla a výsledkem toho bylo pět branek v síti gólmana Hladkého * Hosté byli od úvodních minut pohyblivější a přesnější. Jejich hru zdobila moderní hra po křídlech a obránci MSK chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Paradoxně však mohl celek Břeclavi jít do vedení a to v 34. minutě. Po přihrávce Simandla se Čermák zbavil obránce, jeho střela ovšem skončila nad frýdeckou brankou. Hosté se do dvou vyložených šancí dostali krátce před pauzou. Nejprve hlavičku Málka vyrazil zázračně Hladký a o několik sekund později nastřelil ležící Maceček břevno. Na začátku druhé půle vzali domácího beka Michala do presu dva hostující hráči a břeclavský obránce musel být po tomto nešetrném zákroku odvezen do nemocnice s podezdřením na zranění břišní dutiny. Na jeho místo nastoupil Šlancar a tato změna jako by rozvrátila celou obrannou hru domácích. V 52. minutě chyboval zmiňovaný Šlancar a po asistenci Fromeliuse otevřel skóre Literák. O šest minut později zkoprnělí obránci Břeclavi jen přihlíželi hlavičkovému biliáru v podání hostů a Fromelius zvýšil na 2:0 pro Frýdek-Místek. Domácí se pokoušeli s výsledkem něco udělat a nejblíže k tomu měl v 64. minutě Svoboda. Po krásné přihrávce Schwarze se ocitl za obranou hostů, bohužel pro MSK však ve stoprocentní šanci minul branku hostů. Nedáš-dostaneš se naplnilo v 66. minutě. Nový hráč MSK Csákó fauloval v pokutovém území a na 3:0 pro hosty zvýšil „panenkovskou penaltou“ Němec. Kalich hořkosti si domácí vypili až do dna, neboť v 80. minutě to bylo 4:0 zásluhou bomby Švrčka z dobrých třiceti metrů a na konečných 5:0 pro Frýdek-Místek uzavřel muž zápasu Fromelius * Dá se říct, že zranění a s tím spojená střídání rozhodla zápas. Hostující Fromelius šel do hry ve 38. minutě za s tržnou ranou odstoupivšího Soukupa. A podíl náhradníka Fromeliuse na výhře hostů byl s dvěmi brankami a jednou asistencí nezpochybnitelný. Naopak absence Michala v obraně domácích byla více než citelná. Za góly však nemohl jen Šlancar, spíše již zraněními zdecimovaný tým Břeclavi (mimo jsou Dvořák, Demjanovič, Malár, Valent a Koryčánek) nedokázal najít sílu k odporu * Sestava MSK Břeclav: Hladký – Michal (50. Šlancar), Doležal, Schwarz, Csákó – Dolíhal, Jakubovič, Simandl, Čermák, Ivančic - Svoboda; Poločas: 0:0; Branky: 52. Literák, 58. a 86. Fromelius, 66. Němec (pen.), 80. Švrček; ŽK: Csákó, Svoboda, Čermák – Literák; Rozhodčí: Kratochvíl T. – Priesol, Proske; Diváků: 360
Zpět