Pro vývoj sezóny bývá výsledek z derby (zvláště hraje-li se již ve 4. kole) velmi důležitý. A v nedalekých Mutěnicích se v sobotu odpoledne právě takový zápas hrál. Břeclavský celek nastoupil bez čtyř hráčů základní sestavy, neboť série zranění v kádru mužstva trenéra Fryše nemá konce. Po Dvořákovi, Demjanovičovi a Valentovi se na pátečním předzápasovém tréninku zranil i Vladimír Malár (natažený sval), a tak se čekalo, jak si břeclavský mančaft s těmito dírami v sestavě poradí * Od prvních minut bylo na hřišti překvapivě jen jedno mužstvo, které vědělo co chce hrát. Důraz v obraně, nápadité kombinace ve středu pole a šikovnost v zakončení, toto všechno zdobilo fotbalisty Břeclavi. Naopak mutěničtí nepředvedli téměř nic. Hned od prvních minut bylo rušno před brankou domácích a první varování pro domácí přišlo v 18 minutě, z brejku taženého trojicí Čermák, Koryčánek, Dolíhal ještě nezahřmělo. Stejně jako z úniku Koryčánka, jehož zastavil nepřesně posouzený ofsajd?! Ve 26. minutě již hosté svou šanci proměnili. Po zisku míče ve středu pole následovala kolmá přihrávka Koryčánka na nabíhajícího Simandla a ten svou šanci chladnokrevně proměnil – 1:0 pro MSK. Mutěnice měly šanci vyrovnat po trestném kopu z 35. minuty, dobrý zákrok Hladkého celou situaci vyřešil. Převaha Břeclavi byla korunována druhou brankou v 43. minutě. Po dvou nepovedených střelách Schwarze a Čermáka se míč dostal ke Svobodovi a ten již věděl co s ním. Uklidil jej do sítě a zvýšil na 2:0 pro MSK. Po změně stran přešly Mutěnice na hru se třemi obránci a jejich snaha o vyrovnání byla patrná hlavně v úvodu druhé části hry. A v tomto časovém úseku se zrodila největší šance domácích. Vystřídavší Lacko obešel Michala a posadil centr na hlavu Kašpara. Mutěnický útočník, naštěstí pro břeclavské, zamířil jen do tyče branky MSK. Definitivní tečku za snahou domácích udělal v 60. minutě Koryčánek. Na své pravé straně se hezky uvolnil a střelou ke vzdálenější tyči navýšil vedení břeclavského celku na 3:0. Od této chvíle již o vítězi nebylo pochyb. Skóre utkání pak v 74. minutě uzavřel Schwarz jehož dělovka z pětadvaceti metrů málem protrhla síť za zády domácího gólmana * Břeclavský tým si tedy s „absencemi“ v sestavě poradil nad očekávání dobře. A výkony mladíků Ivančice, Dolíhala či Koryčánka trenérům před dalšími zápasy příjemně zamotaly hlavu. Je však třeba vyzdvihnout i výkon zkušených hráčů v čele s Karlem Doležalem, kteří dali drtivému vítězství na půdě místního rivala ten správný základ * Sestava MSK Břeclav: Hladký – Michal, Doležal, Schwarz, Ivančic – Koryčánek (89. Hakala), Jakubovič, Simandl, Čermák (79. Šlancar), Dolíhal - Svoboda; Poločas: 0:2; Branky: 25. Simand
Zpět