Břeclavské fotbalisty připravila o možnost zahrát si mezi šestnácti nejlepšími celky Ondrášovka cupu jednobranková prohra. Nad jejich síly bylo prvoligové mužstvo z Kladna, které přijelo s psychickou výhodou dvou výher v Gamrinus lize v řadě - také však s několika náhradníky v sestavě. I břeclavský tým měl důvod pošetřit některé hráče (např. Dvořák střídal v 70. minutě), neboť od 29. srpna byl tento pohárový zápas již sedmým soutěžním utkáním v 25 dnech!!! * V základní jedenáctce Břeclavi došlo oproti minulému zápasu k několika změnám. V brance dostal důvěru Lukáš Prokop, v obraně chyběl distancovaný Karel Doležal, v útoku pak nahradil zraněného Vladimíra Malára jeho kolega Marek Čermák. Změny v sestavě se ovšem na kvalitě hry nijak výrazně nepodepsaly, naopak, fotbalisté Břeclavi byli ligovým hráčům vcelku vyrovnaným soupeřem. A jakmile z nich po obdrženém gólu spadl ostych, byli dokonce lepší a mnoho nechybělo, aby zápas dovedli k remíze. V prvním poločase byl míč častěji na kopačkách hostů, ale ti si museli na vyloženou šanci počkat až do samého závěru tohoto dějství. Domácí se víceméně bránili, každou šanci k brejku se ale snažili využít a málem se jim to povedlo po centrech Dolíhala na Čermáka. Poprvé ve 26. minutě Čermák ve skluzu minul branku Kladna a podruhé, o jedenáct minut později, se střele domácího útočníka postavil do cesty hostující obránce. Hosté měli největší šance při hlavičkách urostlého Šilhana ve 38. resp. 40. minutě. V obou případech zasáhl spolehlivý gólman MSK. Druhý poločas začal velkou šancí domácích. Na levé straně se uvolnil Ivančic a z boku postupoval sám před branku. Tam mu nabíhali tři spoluhráči, Ivančic bohužel trefil jediného bránícího hráče a ze šance nebylo nic. Ještě v 55. minutě vystřelil nebezpečně Dvořák, brankář Kladna vyrazil jen před sebe, ale na dorážku nikdo v modrobílém dresu nedobíhal. Favorizovaní hosté si postup zajistili v 60. minutě. Po sérii přihrávek nakrátko se na velkém vápně zjevil zcela volný Gross a prudkou střelou k tyči nedal Prokopovi šanci – 1:0. Po inkasovaném gólu se obraz hry změnil, břeclavští svého soupeře zatlačili k jeho brance a v 69. minutě mohlo být srovnáno. Schwarz geniálně vysunul Koryčánka, jenž postupoval sám na brankáře hostů. Koryčánkova střela však neměla gólové parametry a míč skončil i po dorážce v rukavicích gólmana Kladna. Hosté pak mohli v 74. minutě z brejku své vedení navýšit, tentokrát Prokopa zachránilo břevno. V závěru vybočil ze sportovního rámce jen faul hostujícího Šilhana na Zdeňka Šlancara. Po úderu loktem přibyly břeclavskému záložníkovi nad obočím čtyři stehy. Jinak byl ovšem celý duel veden ve vzácně fair play duchu, na čemž má zásluhu i vynikající rozho
Zpět