Ve druhém kole Poháru ČMFS s názvem Ondrášovka cup jeli fotbalisté MSK Břeclav na hřiště účastníka krajského přeboru s jasným úkolem. Postoupit a dopřát divákům v Břeclavi možnost shlédnout ve třetím kole zápas s minimálně druholigovým celkem. Úkol sice břeclavští fotbalisté splnili, ale hrou proti o dvě třídy slabšímu celku rozhodně nenadchli * Úvod zápasu byl ve znamení opatrné hry z obou stran a v první šanci se překvapivě ocitli domácí. Konkrétně to byl David Kříž, jenž postupoval zleva sám na branku Břeclavi a jen včasný zákrok Hladkého uchránil hosty od jasného gólu. Břeclavští se v první půli dostali do dvou identických šancí po akcích z pravé strany. Čermák ani Schwarz si s přesnou finální přihrávkou nepotykali. Po návratu z kabin mohl tým trenéra Fryše poslat do vedení Koryčánek, ale jeho střela levačkou se otřela o tyč domácí branky. O dvě minuty později zahrozili domácí, brejk po rohu Simandla ještě gólem neskončil. Břeclavští tohle varování moc vážně nevzali a doplatili na to v 58. minutě. Brankář Hladký rozehrál odkop od branky na obsazeného Doležala, který mu míč chtěl vrátit, ale pomalou přihrávku vystihl domácí Mičko a střelou do opuštěné branky otevřel skóre. Břeclavští se chtě nechtě museli vrhnout do útočení a hlavně z „B“ mužstva povolaný Kočíř se ocitl v několika nadějných příležitostech. V žádné se však neprosadil, a tak si alespoň penaltový rozstřel vynutila až přesná střela Ivančice z dvaceti metrů. Do konce v té době zbývalo deset minut… V penaltové loterii, která následovala po skončení normální hrací doby (v tomto kole Poháru se neprodlužuje) byli střelci až do šesté série stoprocentně úspěšní. Za Břeclav, která kopala druhá v pořadí se postupně trefili Schwarz, Doležal, Simandl, Dolíhal a Jakubovič. Pikantní byl hlavně souboj Petra Dolíhala s brankářem Čafky - jeho bratrem Michalem. Břeclavský „Dolík“ nezaváhal a i jeho zásluhou došlo na šestou sérii. V té se za domácí k míči postavil Janek a brankář MSK Hladký jeho pokus chytil. „Hrdina zápasu“ Ivančic pak rozhodující penaltu proměnil * Ve třetím kole, které je na programu za tři týdny, přijede do Břeclavi jeden z dvojice týmů Most – Kladno. V době psaní tohoto článku jsme ještě výsledek neznali * Sestava MSK: Hladký – Michal, Doležal, Schwarz, Ivančic – Koryčánek (66. Menšík), Jakubovič, Simandl, Šlancar, Dolíhal – Čermák (46. Kočíř); Poločas: 0:0; Branky: 58. Mičko – 81. Ivančic; rozhodující penalta: Ivančic; ŽK: Nápravník, Buriánek, Polák – Jakubovič; Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Reich
Zpět