První zápas na domácí půdě fotbalistům MSK Břeclav vyšel a po výsledku 2:1 si do kolonky výher mohou připsat první čárku. Tým trenérů Fryše a Michálka sice nastoupil bez zraněného Dvořáka, ale s již uzdraveným Malárem (nastoupil po třech měsících), jehož výkon byl i přes viditelnou nerozehranost pro mužstvo velkým přínosem * Začátek zápasu byl dost divoký, neboť z první přímé střely na branku padla branka. Po faulu na Malára zahrával v 9. minutě Simandl trestný kop z osmnácti metrů. Přesně mířenou střelou podél zdi nachytal gólmana hostů na švestkách – 1:0 pro Břeclav. Domácí fanoušci se ovšem z vedení neradovali dlouho. V 19. minutě kopali hosté přímý kop z dobrých třiceti metrů. Brankář MSK Hladký míč jen vyrazil před sebe, dorážka uničovského Škody skončila na břevně a podruhé dorážející Sostřonek již hlavou nezaváhal – 1:1. Poté se hra odbývala spíše ve středu hřiště a na gólovou šanci se čekalo až do závěru první půle. Po perfektně zahrané kombinaci Malára s Jakubovičem dostal na pravé straně prostor Koryčánek, ale jeho finální přihrávce scházelo několik decimetrů k dokonalosti. Po změně stran převaha modrobílých narůstala a s ní i šance, které si domácí borci svou aktivní hrou vypracovali. Jen Malár byl ve třech vyložených příležitostech, bohužel se ani jednou proti svým strážcům gólově neprosadil. Nakonec utkání rozhodla další standardní situace. Schwarz poslal v 80. minutě projektil z přímého kopu na branku hostů a na vápně míč nad bezmocného brankáře přizvedla teč jednoho z bránících hráčů. Kulatý nesmysl sice přistál na břevně, ovšem domácí útočník Svoboda jej pohotově poslal hlavou do sítě Uničova – 2:1. Uničovští se vrhli do útoku a po trestném kopu Švajdy dostali v 87. minutě balón do branky Břeclavi. Jelikož gólu předcházel útočný faul na obránce MSK Michala, rozhodčí Ondráš tuto branku nemohl uznat. V samotném závěru si již hráči Břeclavi vydřenou výhru pohlídali taktickým držením míče v rohu hřiště * Za neutuchající snahu byli fotbalisté Městského sportovního klubu po zásluze odměněni, a jelikož je čekají dva zápasy venku (v Jihlavě a Mutěnicích), byl tříbodový zisk proti Uničovu více než potřebný * Sestava MSK: Hladký – Michal, Doležal, Schwarz, Demjanovič – Koryčánek (53. Ivančic), Simandl, Jakubovič, Svoboda – Čermák (65. Valent), Malár (84. Dolíhal); Poločas: 1:1; Branky: 9. Simandl, 80. Svoboda – 19. Sostřonek; ŽK: Jakubovič – Švajda, Novosad, Škoda; Rozhodčí: Ondráš – Chramcov, Hulcký; Diváků: 375