Nepříliš pohledný fotbal byl k vidění ve středeční předehrávce 15. kola MSFL. Velmi mnoho nepřesností z obou stran a naprosté minimum gólových příležitostí nemohlo hrstku přítomných diváků uspokojit, takže ti neodcházeli z Městského stadiónu příliš nadšeni, spíše naopak * V prvním poločase byli hosté o něco aktivnější a v 11. minutě mohli jít do vedení. Na rohový kop si nejlépe naskočil bývalý hráč Břeclavi Jan Veselý a jeho hlavičku musel z brankové čáry odvracet obránce domácích Jakubovič. První čtvrthodina byla ze strany našich hráčů odehrána jakoby bez zájmu a teprve nešetrný zákrok hostujícího Janíčka na Malára břeclavské borce trochu probral. V 19. minutě se diváci konečně dočkali náznaku šance. Čermákovi se otevřel volný prostor, bohužel vracející se obránce Bystrce mladého hráče MSK nejen dostihl, ale ještě mu znemožnil ve slibné příležitosti kloudně zakončit. Potom se do dvou příležitostí dostal Malár. Poprvé stačil jen slabě vystřelit, podruhé si - úplně osamocený na úrovni penalty - nedokázal zpracovat prudkou přihrávku Simandla. Po změně stran se přece jen začali domácí fotbalisté více tlačit dopředu a výsledkem jejich aktivity bylo několik slibných příležitostí. Dvě největší „zazdil“ aktivní Čermák, a pokaždé to bylo při přečíslení tři na dva. Jak v 64. tak i v 84. minutě mohl situace řešit lépe, ale chybějící zkušenosti tohoto mladého břeclavského hráče udělaly své. Také Simandl se dokázal po hezké Jakubovičově přihrávce odpoutat od svého strážce, jeho střele chyběly k dokonalosti tři metry. Hosté se nakonec mohli radovat i ze tří bodů, protože v poslední minutě zahrávaný rohový kop přinesl závar ve vápně MSK. Šanci hlavičkujícího Janíčka zmařil důrazným odkopem kapitán domácích Schwarz * Oba týmy si tak připsali po bodu a při mnoha absencích na obou stranách je to asi spravedlivý výsledek. V táboře Břeclavi však vyhlížejí lepší zítřky a uzdravující se marodi by k nim měli přispět měrou nemalou. Proti Bystrci nastoupil Ivan Dvořák, a i když ne zcela fit, na hřišti byla jeho přítomnost hodně znát. V sobotu proti Zábřehu by mohli do hry zasáhnout už i Demjanovič s Michalem a také jejich účast by měla pomoci ke zvýšení kvality hry týmu trenéra Fryše * Sestava MSK: Hladký – Jakubovič, Doležal, Schwarz, Ivančic – Koryčánek (75. Csákó), Simandl, Čermák, Dvořák, Dolíhal - Malár (72. Kočíř); ŽK: Doležal, Schwarz, Simandl, Koryčánek – Janíček, Vrtěna, Outrata, Veselý; Rozhodčí: Paták – Pochylý, Kneisl; Diváků: 280
Zpět