Souboj dvou sousedů v tabulce vyzněl lépe pro domácí, kteří tak ukončili neporazitelnost juniorky Olomouce na hřištích soupeřů. Mladíci z vyhlášené líhně fotbalových talentů totiž v šesti zápasech hraných na půdě soupeřů nepoznali hořkost porážky a její chuť tak pocítili až v Břeclavi * V utkání chudém na brankové příležitosti - oba týmy nastoupily s jedním útočníkem a zahuštěným středem pole, takže se ani žádný ofenzivní festival nedal čekat - byli do přestávky aktivnější hráči Břeclavi. A jejich snaha byla odměněna gólem po půlhodině hry. Simandl posadil míč z rohového kopu přesně na hlavu Jakuboviče, jehož nedokázal ubránit Komárek a fotbalisté Městského sportovního klubu se ujali vedení. Hosté se v první půli do útočení moc nehnali, přesto mohli vyrovnat v 36. minutě. Machalický si narazil s Brazilcem Caihamem a rázem se ocitl za obranou čtyřkou MSK. Jeho střela halfvolejem prosvištěla těsně vedle branky domácích. Ve zbylém čase první části hry zaujal jen karetní mariáš nevýrazného rozhodčího Priesola. Ten za posledních pět minut 1.půle „ožlutil“ dva nejzkušenější hráče MSK Schwarze a Dvořáka a stihl k tomu přidat i kartonek pro hostujícího Štětinu. Do druhé půle nastoupili mladí Hanáci se snahou o vyrovnání, ale první gólovku měli po třinácti minutách hry domácí. Schwarz perfektně našel dlouhou přihrávkou nabíhajícího Koryčánka a ten přihrával Simandlovi, na něhož zívala prázdná branka. Gólman Sigmy Blaha však tygřím skokem jistému gólu zabránil. O tři minuty později se na druhé straně vyznamenal také strážce domácí svatyně Hladký. Nejprve vychytal Caihameho ve stoprocentní šanci a poté kryl i dorážku Nekudy. Tím výčet brankových příležitostí skončil. Hostující hráči sice byli až do konce běhavější, pozorná obrana Břeclavi v čele s bezchybným Hladkým je ale do žádných šancí nepustila * Dalším tříbodovým domácím ziskem (čtvrtým v řadě) si mužstvo MSK Břeclav upevnilo sedmou příčku tabulky. A jelikož ostatní celky z popředí ztrácejí, od medailových pozic dělí břeclavské již jen pár bodů
Zpět