Do Kroměříže cestovali fotbalisté Městského sportovního klubu Břeclav se sebevědomím notně posíleným výhrou nad HFK Olomouc, naopak domácí na tom byli o mnoho hůře po sedmigólovém výprasku od juniorky Jihlavy. Jejich řady ovšem v kritické situaci posílil Brazilec Drugovich a bylo hlavně jeho zásluhou, že se v prvním poločase dostali do několika brankových příležitostí * Své kvality Drugovich naznačil hned ve 2. minutě a jeho tvrdou střelu musel v pádu zlikvidovat pozorný brankář MSK Hladký. Břeclavští byli v prvním poločase dost pasivní, ale v 11. minutě mohli jít do vedení. Simandl se uvolnil na levém křídle a jeho centr jen těsně minul o hlavičku se pokoušející Svoboda. Poté se již do šancí dostávali jen domácí fotbalisté. V 15. minutě musel dalším výborným zákrokem zabránit jasnému gólu brankář MSK Hladký, když na něj postupoval samotný hráč domácích Valášek. V dalších třech obrovských šancích se domácí střelci do brankového prostoru vůbec netrefili, a proto zůstalo skóre první půle 0:0. Druhý poločas začal pro hosty velmi slibně. Domácí gólman chybně založil útok, míče se zmocnil Ivančic a jeho přihrávku uklidil do sítě střelou z patnácti metrů Dvořák – 0:1. Na Kroměříž zapůsobila inkasovaná branka jako studená sprcha a jejich hra neměla v dalších minutách třetiligové parametry ani náznakem. Břeclavští toho ovšem nevyužili, a přestože měli od 48. minuty mnoho slibných brejkových situací, druhou pojišťovací branku nepřidali. A jak se ukázalo později, stálo je to dva body. Vyrovnání totiž přišlo a to v 81. minutě. Po faulu Jakuboviče zahrávali domácí trestný kop z poloviny hřiště, vysoký míč Hladký vyrazil před sebe a domácí jej dokázali nadvakrát vrátit před branku MSK. Tam byl dobře postavený domácí Dvořáček a střelou zblízka vyrovnal na 1:1. O tři minuty mohli domácí výsledek dokonce otočit, ale jejich tři v krátkém sledu následující střely si cestu mezi tyče nenašly. Poté se na druhé straně do otevřené obrany Kroměříže řítili čtyři hráči Břeclavi, bohužel Jakubovičovi se finální přihrávka nepovedla a ze šance nic nebylo. Do konce v té chvíli zbývalo jen pár minut, ve kterých se více střídalo a taktizovalo, než hrálo, takže na skóre se již nic nezměnilo * Rozporuplné pocity zůstaly po závěrečném hvizdu rozhodčího Nenadála ve všech aktérech zápasu: domácí si v první půli zasloužili vést a dva body tím pádem ztratili, na druhé straně fotbalisté MSK Břeclav měli ještě deset minut před koncem v kapse tři body a také oni mají pocit, že jim výhra utekla mezi prsty!?
Zpět