V Břeclavi hrály dva celky nacházející se v tabulce níže, než si před sezónou představovaly. Čekalo se tedy, který ze sobotních soupeřů si polepší a alespoň částečně dá zapomenout na nevydařený vstup do soutěže. Podařilo se to, a zcela zaslouženě, domácím vedeným trenérem Fryšem, naopak hosté pod dalším zkušeným koučem Uličným utrpěli v MSFL již čtvrtou prohru a jejich postupové plány utrpěly opětovně citelný zásah * Prvních dvacet minut udávali tón hosté, jejich převaha však měla spíše platonický ráz. Domácí se z tlaku olomouckých vymanili po dvaceti minutách a hned je mohl do vedení poslat Čermák, jeho střela z deseti metrů však prosvištěla nad šibenicí branky Olomouce. O pár minut později se z další standardní situace mohl prosadit domácí Dvořák, špatně načasovaný výskok mu ve skórování zabránil. Pak se hra srovnala a na zajímavosti nabrala až těsně před přestávkou. První udeřili po dobře zahraném trestném kopu hosté. Filipský posadil míč na hlavu Lukáškovi a bylo to 0:1. Nepříznivý stav pro domácí nezůstal na světelné tabuli svítit dlouho. Krásná kombinace v podání Šlancara , Schwarze a Simandla byla zakončena sólem posledně jmenovaného přes dva obránce a ve 42. minutě bylo srovnáno. A jak se ukázalo později, Simandlova branka byla pro vývoj zápasu osudovou skutečností. Po změně stran byli břeclavané aktivnější a po zásluze se dostali do vedení. V 67. minutě poslal Svoboda centr před branku HFK a míč k překvapení všech zapadl za záda hostujícího brankáře. A zaskočení hosté již na tuto skutečnost nedokázali odpovědět. Jedinou šanci na srovnání skóre měl Čtvrtníček, ale jeho střela z dobré pozice zamířila nad břeclavskou branku. Naopak domácí až na několik závěrečných minut dokázali držet svého protivníka daleko od branky. A když už se hosté dokázali za usilovně pracující domácí zálohu dostat, ve druhé půli dobře hrající obrana v čele s pozorným brankářem Hladkým je příkladně zpacifikovala * Domácí tak po zásluze vybojovali tři cenné body a výhrou nad silným soupeřem dokázali, že při stoprocentním nasazení mohou porazit jakéhokoliv soupeře * Sestava MSK Břeclav: Hladký – Michal, Doležal, Schwarz, Jakubovič – Svoboda (87. Koryčánek), Dvořák, Simandl, Šlancar (60. Csákó), Ivančic – Čermák; Poločas: 1:1; Branky: 41. Simandl, 67. Svoboda – 39. Lukášek; ŽK: Dvořák, Jakubovič – Vajda; Rozhodčí: Pochylý – Plesar, Páral; Diváků: 160
Zpět