Šňůru proher na venkovních hřištích chtěli fotbalisté MSK Břeclav přetrhnout na půdě nováčka soutěže ve Slavičíně. A přestože jejich výkon byl na solidní úrovni, na domácí tým to nestačilo. Slavičín se veze na vlně euforie pramenící z nováčkovského elánu a vydařeného vstupu do soutěže a i v zápase proti Břeclavi dokázal vyrovnaný duel rozhodnout pro sebe * Úvod zápasu naznačil, že oba celky chtějí vyhrát a do patnácté minuty bylo k vidění hned několik brankových příležitostí. První dvě šance měli domácí, obrana MSK se překvapit nenechala a po deseti minutách přišly pro výsledek zápasu osudové okamžiky. Po ose Dvořák, Ivančic se míč dostal ke zcela volnému Simandlovi, který ve stoprocentní šanci selhal a vystřelil z deseti metrů vedle branky. Za tři minuty nato se po Šlancarově kolmici dostal za obranu domácích opět Simandl, a bohužel i tentokrát byl v koncovce neúspěšný a poslal míč vedle branky Slavičína! Hra se nadále přelévala od jedné branky k druhé a diváci na tribuně sledovali výborný fotbal. Útočný projev obou týmů přinášel další příležitosti, v těch na straně Břeclavi se ocital hlavně výborně se nabízející Ivančic, ovšem v koncovce si mladý záložník MSK počínal dost bezradně. Po změně stran tempo hry malinko opadlo a rušno již bylo jen před brankou MSK. Břeclavští sice měli prostor k brejkům, špatné řešení finální fáze ovšem zapříčinilo, že z brejků téměř žádné ohrožení domácí branky nepřišlo. Naopak domácí stupňovali tlak, a když jim to nevyšlo v 54. minutě (gólovou střelu z osmi metrů zblokoval Michal), udeřili o dvacet minut později. Po závaru před Hladkého brankou se míč znovu vrátil na hlavu zcela volného Lysáčka, který z několika metrů ještě gólmana Hladkého nepřekonal. Fantastický zákrok břeclavského brankáře však nic nevyřešil, neboť i k dorážce se dostal hráč domácích, konkrétně Otépka, a zblízka zajistil vedení Slavičína. Břeclavský trenér Fryš se po inkasované brance odhodlal ke hře na dva útočníky, ale jeho záměr vzápětí zmařil rozhodčí, který v 83. minutě dost přísně potrestal Demajnoviče žlutou kartou. Jelikož byla pro obánce MSK již druhá, dohrávali hosté v deseti. Hra vabank vyrovnání nepřinesla, naopak domácí Jaroš mohl zvýšit, jeho střelu však zastavilo břevno Hladkého branky. * Další, v pořadí již pátá prohra týmu MSK Břeclav znamená, že čelo tabulky se břeclavskému celku začíná dost vzdalovat. A v příštím kole přijede do Břeclavi loni druholigový HFK Olomouc. Využijí fotbalisté MSK dosavadního tápání hanáckého týmu a vrátí se do horní poloviny tabulky? Sobotní zápas začíná v 15:00hod * Sestava MSK Břeclav: Hladký – Michal, Doležal, Schwarz, Demjanovič (83. ČK) – Ivančic, Dvořák, Šlancar (66