První ze série přípravných utkání na nový soutěžní ročník sehráli fotbalisté MSK Břeclav proti juniorce Slovácka. Do utkání, které se hrálo v úmorném vedru, vstoupila obě mužstva ve velmi kombinovaných sestavách a bez řady opor.
V prvním poločase měli častěji míč na kopačkách domácí fotbalisté, hosté hrozili zejména z brejkových situací. Po jedné z nich se míč dostal až k Sasínovi a ten se v takových situacích zpravidla nemýlí. Břeclav tak vedla a jak se později ukázalo, byla to i vítězná branka celého utkání. 
Do druhého poločasu obě mužstva prostřídala, domácí Slovácko dokonce celou jedenáctku. Průběh utkání se nijak nezměnil, domácí měli více v držení míč, hosté zase více brankových příležitostí. Nevídal, Pospiš ani Šilinger je v gól bohužel nepřetavili, ale i tak MSK na Slovácku zvítězil.
"Typický přípravný zápas, ve kterém ještě nenastoupily opory MSK Lysoněk, Vlček, Michal či Cupák. Šanci dostali další hráči a nezklamali. Utkání bylo dobrým základem do další práce" - tak ve stručnosti zhodnotil zápas trenér Milan Valachovič.

Sestava MSK Břeclav:
Prokop ( 46. Kreizl) - Šilinger, Krejčí, Pospiš, Levčik - Simandl (46. Hromek), Málek, Navrátil (46. Nešpor), Pospíšil - Sasín (46. Nevídal), Púček (46. Hlavinka) 
 

Zpět