Zápasy o konečné pořadí vyvrcholil v úvodních březnových dnech Zimní turnaj zámeckého pivovaru, pořádaný celkem fotbalistů MSK Břeclav B. Prvenství si odvážejí Gbely, které v rozhodujícím zápasu až na penalty porazily 1:0 Brodské. Také třetí místo putuje na Slovensko, když Moravský Svatý Ján zdolal 4:1 (1:0) nejúspěšnější celek z regionu, Sokol Lanžhot. Zápas plný branek mezi sebou svedly domácí béčko se starším dorostem MSK U19.

 

Fyzická i technická převaha mužů byla zřejmá, což dokladuje výsledek 6:0 (4:0). „Většinu branek jsme dali po krásných akcích vedených ze stran s náběhem do zakončení. Do sestavy se úspěšně vrátil Jiří Paulík, střelecky vynikli Ibrahim Kouassi a David Kočiš a svým výkonem zaujal Stas Morozov, stoper, který je u nás na zkoušku z Dněpru Dněpropetrovsk,“ komentuje spokojený trenér béčka MSK Marcel Houška výkon svého týmu. V něm nastoupil ještě další zkoušený hráč Dněpropetrovsku Vadim Maliavka. I přes vysokou porážku se na výsledek i průběh hry dívá realisticky trenér dorostu MSK U19 Jiří Pecha.

 

„Dostali jsme lekci z produktivity, rychlosti a řešení situací v útočné fázi. V těchto atributech se ukázal výrazný rozdíl mezi mužskou kopanou a dorosteneckou soutěží. Všechny góly jsme inkasovali po ztrátách míčů ve středu nebo na krajích, soupeři přecházeli do rychlých brejků a nezadržitelně skórovali. Rozdílovým hráčem byl Kouassi, který si s naší obranou dělal, co chtěl. To je hráč třetiligové kvality, což je pro klub jen dobře.

 

Z našich fotbalistů si pochvalu zaslouží Richard Simonyi, který jediný z devatenáctky snesl přísné měřítko srovnání,“ to jsou slova Jiřího Pechy. Zatímco v předcházejících kolech zimního turnaje hrálo v dresu béčka vždy několik dorostenců a devatenáctka si vypomáhala hráči z U17, tentokrát nastoupilo ryzí béčko i s volnými hráči áčka proti kompaktní devatenáctce, které chyběli konstruktivní hráč Tomáš Horčička a střelec Ivo Tetur. „Na to se ale nevymlouvám, měli jsme k dispozici šestnáct hráčů, kteří se musejí o výsledek porvat,“ uzavírá své hodnocení trenér Pecha.

 

Sestava MSK B: Polách – Hloch, Paulík, Morozov, Maliavka – Jurčík, Netopilík, Wallisch, Úlehla – Kočiš, Kouassi. Bez střídání.

 

Sestava MSK U19: Kunický (70.Šurkala) – Večeřa (46.Kolaja), Svoboda, Košut, Šanda (46.M.Horčička) – Simonyi, Vu Van, Novák, Hovězák – Pohanka, Hakala.

 

Branky: Kouassi 3, Kočiš 2, Netopilík 1.

Zpět