Dvě tváře fotbalistů béčka MSK

MSK Břeclav B-SK Slavkov u Brna 4:2 (1:2)

V zápasu sedmého kola 1.A třídy vybojovali fotbalisté MSK Břeclav B svou první výhru v podzimní části soutěže. A to přesto, že v poločase s SK Slavkov u Brna prohrávali 1:2. Ve druhém poločasu dokázali průběh zápasu třemi brankami otočit. Převahu měli i v první půli, ale nedokázali využít ani těch největších gólových příležitostí, zatímco soupeř dokázal dvakrát skórovat. Z hráčů béčka MSK se trefil jen Marián Hakala po střílené přihrávce Pavla Jurčíka. Hru oživil ve druhém poločasu Igor Tcybrov. Ve 48.minutě vyrovnal z přímého kopu Robin Úlehla a brzy nato se do šibenice trefil Matěj Wallisch. Po sérii dalších spálených šancí stanovil v osmdesáté minutě Antonín Horváth konečné skóre na 4:2.

Sestava MSK B: Zádrapa – Hloch (60.Dobšíček), Kalčík, Šanda, Wallisch – Jurčík, Lošťák (46.Tcybrov), Balga, Úlehla – Hakala (55.Pohanka), Horváth (81.M.Horčička).

Moravan Lednice-MSK Břeclav B 7:0 (2:0)

V osmém kole hrálo béčko MSK v Lednici. Začátek zápasu na žádnou pohromu neukazoval. Domácí měli převahu, ale k přímému ohrožení branky Lukáše Polacha se dostali až v pětadvacáté minutě po signálu z přímého kopu a byl z toho jejich vedoucí gól. O pět minut později byl za kritiku pomezního rozhodčího vyloučen Antonín Kalčík a zápas se stal jednostrannou záležitostí Moravanu. Do poločasu zvýšil na 2:0 a po změně stran dokázal potrestat každou chybu defenzívy MSK B a přidával další góly. „Doplatili jsme na vlastní nedisciplinovanost. Přístup některých hráčů byl k zamyšlení, nechápu, proč na hřišti naběhají a nebojují o každý míč“, neskrývá svou nespokojenost se hrou i s výsledkem asistent trenéra béčka MSK Mojmír Bezucký.

Sestava MSK B: Polach – Kolaja, Kalčík, Šanda, Wallisch – M.Horčička (60.Pohanka), Lošťák, Balga (70.Pafkovič), Úlehla – Jurčík, Hakala.

Tabulka po 8.kole: 1.Sokol Bořetice – 20 bodů, 2.FK Baník Ratíškovice – 19, 3.Moravan Lednice – 15, 4.Sokol Lanžhot – 13, 5.FK Blatnice p.S.Antonínkem – 11, 6.TJ Dražovice – 10, 7.FC Bučovice – 9, 8.SK Rakvice 1932 – 9, 9.Slavoj Velké Pavlovice – 8, 10.Slavoj Rohatec – 6, 11.MSK Břeclav B – 5, 12.TJ Šaratice – 5, 13.FC Kyjov 1919 – 4, 14.SK Slavkov  u Brna – 2.

V devátém kole 1.A třídy budou fotbalisté MSK Břeclav B hostit v sobotu 4.října (od 10:30 hod) druhý celek tabulky Baník Ratíškovice.