MSK Břeclav B-Agro Milotice 3:1 (1:0)

Na dvě předcházející výhry v 1.A třídě navázali fotbalisté MSK Břeclav B, když v neděli 18.května přidali „povinné“ tři body z domácího zápasu s posledním celkem tabulky, kterým je Agro Milotice. První poločas byl ze strany béčka MSK rozpačitý, jen pomalu se dostávalo do tempa, chyběl důraz, množství přihrávek bylo nepřesných.

Po zbytečných faulech přicházely standardní situace ve prospěch hostí, kteří z nich ohrožovali branku Davida Mrkvicy. Přesto se do vedení dostala břeclavská rezerva, když ve 25.minutě tečovanou střelou z dvaceti metrů otevřel skóre Jiří Paulík. Aktivita béčka se zvýšila

po přestávce, zlepšila se i kombinace a již v padesáté minutě po krásné individuální akci navýšil skóre Stange da Silveira. O pět minut později přidal uklidňující gól na 3:0 David Kočiš-Koval a bylo o výsledku rozhodnuto.

Po vyloučení Pavla Jurčíka se dostali ke slovu i hosté a brankou přímo z rohu upravili na konečných 3:1. V závěru měli ještě další dvě gólové příležitosti, ale ty jim zmařil brankář MSK B Mrkvica. „Musím pochválit Davida Mrkvicu, který dnes chytal excelentně.  Líbili se mi i Petr Balga a Jan Hloch, kteří svou herní kvalitu ukazovali po celý zápas. Ve druhé půli bylo vidět i Matheuse da Silveiru a Davida Kočiše. Získali jsme velice potřebné tři body, které nás přiblížily cíli, záchraně v soutěži,“ řekl po zápasu trenér béčka MSK Marcel Houška.

Sestava MSK B: Mrkvica – Hloch, Morozov, Balga, Sasínek – Jurčík, Paulík, Wallisch, Benetka – da Silveira, Kočiš. Střídali Netopilík a Úlehla.

Další výsledky: Šaratice-Rohatec 1:1 (1:0), Podivín-Dražovice 0:4 (0:4), Slavkov-Velké Pavlovice 2:2 (1:1), Lanžhot-Bučovice 4:1 (2:0), Dubňany-Bořetice 2:1 (1:0), Lednice-Rakvice 1:0 (0:0).

Tabulka po 22.kole: 1.FK Baník Dubňany – 44 bodů, 2.Moravan Lednice – 35, 3.Sokol Lanžhot – 35, 4.SK Rakvice 1932 – 34, 5.FC Bučovice – 34, 6.Slavoj Velké Pavlovice – 33, 7.TJ Šaratice – 32, 8.TJ Dražovice – 32, 9.Slavoj Rohatec – 32, 10.MSK Břeclav B – 28, 11.SK Slavkov u Brna – 25, 12.Slavoj Podivín – 23, 13.Sokol Bořetice – 20, 14.Agro Milotice – 19.

Program 23.kola (24. a 25.5.): Rakvice-Dubňany, Bořetice-Slavkov, Velké Pavlovice-MSK B (25.5. 10:30 hod), Lednice-Šaratice, Milotice-Lanžhot, Bučovice-Podivín, Dražovice-Rohatec.