MSK Břeclav B-Slavoj Podivín 1:1 (0:1)

Dobrou šanci polepšit si v tabulce 1.A třídy nevyužili fotbalisté MSK Břeclav B. V domácím zápasu s Podivínem měl sice již ve druhé minutě po přihrávce Roberta Úlehly dobrou střeleckou příležitost Daniel Adams, ale neproměnil ji. O čtyři minuty později se útočník soupeře dostal zadarmo k míči a sám proti Lukáši Poláchovi se nemýlil. Od té chvíle byla převaha rezervy MSK na hřišti zřejmá a projevila se gólovými šancemi, u nichž byli znovu Úlehla a Adams.

Zejména druhý jmenovaný měl na noze ve 33.minutě míč na úrovni značky pokutového kopu, ale mezi tři tyče podivínské branky ho nedostal. Nadějně začal druhý poločas, když hned ve 47.minutě bylo vyrovnáno na 1:1. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Marián Hakala a z šestnáctky poslal míč do pravého horního růžku branky hostí.

Tlak MSK B pokračoval až do konce zápasu. V šancích byli opětovně Úlehla a Adams, a také Daniel Netopilík, všechny střelecké pokusy domácích ale brankář Podivína dokázal krýt. „Dnes jsme ztratili vítězství. Šancí k otočení výsledku jsme měli hodně, ale viditelně nám chybí natrénování standardních situací, při nichž jsme byli neškodní. Budeme pokračovat dál v našem úsilí zachránit pro Břeclav 1.A třídu,“ vyjadřuje se k výsledku trenér béčka MSK Marcel Houška.

Sestava MSK B:  Polách – Hloch, Pafkovič, Sasínek, Benetka – Wallisch, Paulík, Netopilík, Úlehla – Adams, Hakala. Střídal Balga.

Další výsledky kola: Šaratice-Lanžhot 2:0 (0:0), Slavkov-Rohatec 3:2 (3:0), Dubňany-Dražovice 1:0 (0:0), Rakvice-Milotice 1:2 (0:1), Bořetice-Velké Pavlovice 2:5 (1:3), Lednice-Bučovice 4:0 (2:0).

Tabulka po 18.kole: 1.FK Baník Dubňany – 37 bodů, 2.FC Bučovice – 33, 3.Moravan Lednice – 29, 4.SK Rakvice 1932 – 28, 5.TJ Dražovice – 28, 6.Sokol Lanžhot – 28, 7.TJ Šaratice – 27, 8.Slavoj Velké Pavlovice – 26, 9.Slavoj Podivín – 22, 10.Slavoj Rohatec – 22, 11.SK Slavkov u Brna – 20, 12.MSK Břeclav B – 19, 13.Sokol Bořetice – 16, 14.Agro Milotice – 16.

Program 19.kola (26. a 27.4.): Podivín-Lanžhot, Velké Pavlovice-Rakvice, Bořetice-Šaratice, Milotice-Lednice, Bučovice-Dubňany, Dražovice-Slavkov, Rohatec-MSK B (27.4. 16:00 hod).