SK Líšeň U19-MSK Břeclav U19 0:1 (0:0)

V Líšni zkoušel trenér fotbalové devatenáctky MSK Břeclav Jaroslav Nádeníček útočnější rozestavění 4-3-3. V sedmém kole Moravskoslezské dorostenecké ligy se jeho svěřenci dostali k jedenácti střelám na branku, z nichž šest směřovalo mezi tři tyče. Úspěšná byla ale jen jedna, a protože si brankář Vojtěch Bíza udržel čisté konto, odvezl si starší dorost MSK z Líšně svou druhou podzimní výhru, tentokrát v poměru 1:0.

V prvním poločasu měla devatenáctka MSK herní převahu, aktivně se pohybovala a hrála kombinačně. „Stále ale děláme hodně nevynucených chyb. Míč máme pod kontrolou, ztrácíme ho zbrklostí, nerozhodností, volbou nevhodného zakončení. To nás stojí síly, ubývá sebevědomí a herní pohoda. V tomto zápasu šlo hlavně o to, kdo vyhraje více soubojů a kdo bude šťastnější,“ hodnotí průběh hry trenér Nádeníček.

V prvním dějství se hosté dostali do čtyř gólových šancí. Tomáš Trčka z levé strany nebyl dostatečně důrazný v zakončení, Richard Simonyi po centru ze strany hlavou přestřelil branku, Libor Radkovič se probil podél koncové čáry kolem dvou hráčů, ale také nebyl na rohu malého vápna střelecky důrazný a znovu byl v šanci Trčka, který v dobré pozici nedokázal zkrotit míč a k zakončení se tak nedostal.

Dvakrát zahrozili i dorostenci Líšně. Jejich první samostatný průnik zažehnal včasným doběhnutím útočníka Kamil Redek, při druhém se o udržení svého čistého konta postaral brankář MSK Vojtěch Bíza. Ve druhém poločasu se hra Břeclavi zpřesnila, došlo k návratu k osvědčenému rozestavení 4-1-4-1.

Již ve 49.minutě přišel rozhodující moment zápasu. Redek založil útočnou akci, dostal se s míčem až k brankové čáře, poslal mezi obránci přesný centr před branku, kde skluzem dorážel Simonyi. Mohlo být ještě lépe, když pět minut před koncem byl v samostatném úniku Michal Florus, brankář Líšně si ale s jeho střeleckým pokusem poradil.

V závěru ještě měli šanci domácí, když obránce MSK Radek Svoboda komplikovaně řešil herní situaci, ztratil míč, musel faulovat a byl z toho přímý volný kop, zkrácený rohový kop. Líšeň s nabídnutou šancí špatně naložila a vybojovaná těsná výhra MSK tak zůstala nedotčena. „Klukům děkuji za bojovnost a přístup. Až odstraníme množství zbytečně ztracených míčů, jistě se naše hra výrazně zlepší,“ uzavírá svůj komentář k vítěznému zápasu trenér Nádeníček.

Sestava MSK:  Bíza – Kacr, Košut, Svoboda, Redek – Trčka, Tichý, Radkovič – Vu Van (85.Kocourek), Simonyi (56.Suský), Florus.

Další výsledky: Vyškov-Frýdek-Místek 0:7 (0:4), Prostějov-Třinec 3:1 (1:1), Hodonín-Havlíčkův Brod 3:0 (1:0), Kroměříž-Šumperk 1:1 (1:0), Vítkovice-HFK Olomouc 1:0 (0:0), Sparta Brno-Znojmo 0:4.

Tabulka: 1.MFK Frýdek-Místek – 16 bodů, 2. 1.SK Prostějov – 15, 3.RSM Hodonín – 13, 4.FK SAN-JV Šumperk – 13, 5.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 12, 6. 1.SC Znojmo FK – 9, 7.FC Slovan Havlíčkův Brod – 7, 8.FK Fotbal Třinec – 7, 9.MSK Břeclav – 7, 10.MFK Vyškov – 6, 11.MFK Vítkovice – 4, 12.FC Sparta Brno – 3, 13. 1.HFK Olomouc – 0, 14.SK Líšeň – 0.

Nyní čeká starší dorost MSK dohrávka odloženého zápasu doma s Vyškovem (středa 24.9.  od 16 hod) a v sobotu 27.září nastoupí k zápasu osmého kola soutěže na hřišti šestého celku tabulky 1.SC Znojmo FK. Začátek je stanoven na 10:30 hod.