MSK Břeclav B-Sokol Bořetice 3:3 (2:1)

Tři kola před koncem 1.A třídy 2013-2014 hostili fotbalisté MSK Břeclav B Sokol Bořetice, celek vážně ohrožený sestupem ze soutěže. Ani rezerva Břeclavi ale ještě nemá jistotu, že bude hrát na stejné úrovni i v příští sezóně. Tu mohla mít v případě výhry, ale přestože třikrát vedla, Sokol dokázal vždy odpovědět vyrovnávací brankou.

V prvním poločasu byl nejviditelnějším hráčem béčka MSK osmnáctiletý Brazilec Stange da Silveira. Poprvé skóroval již v sedmé minutě, když prošel středem hřiště až před brankáře Celticu, udělal mu kličku a z úhlu poslal míč do sítě. O pár minut později dorazil útočník hostí těsně před gólmanem MSK Miroslavem Mrkvicou míč pod břevno a bylo vyrovnáno.

Po střele Matěje Wallische byl úspěšný ve dvacáté minutě znovu da Silveira. Byl to jeho druhý gól v zápasu a k tomu měl v první půli ještě několik dalších gólových šancí.

Bořetice hrozily hlavně ze standardních situací, do změny stran ale vyrovnat nedokázaly. Vzruch přineslo vyloučení Wallische těsně před poločasem, a to po druhé žluté kartě. Hra v desíti nebyla ve druhé půli znát, domácí byli nadále v tlaku na bořetickou branku, ovšem

bez střeleckého vyjádření. Hostům stačil ojedinělý protiútok k tomu, aby po hodině hry znovu srovnali krok. Následovaly jeden těžký zákrok Mrkvicy a na druhé straně hřiště dva nadějné střelecké pokusy Jana Hlocha, zlikvidované úspěšnými zásahy hostujícího brankáře.

Po faulu na Hlocha se kopala penalta, kterou da Silveirovi brankář Bořetic vyrazil, exekutor jedenáctky se ale dostal znovu k míči, předal ho Hlochovi a ten v 74.minutě upravil stav na 3:2 pro béčko MSK. Tento stav by se domácím líbil, kdyby vydržel až do konce zápasu, zejména když šel nejaktivnější útočník Sokola Lorenc sám na Mrkvicu, ale přestřelil. Nakonec se stejný hráč dvě minuty před koncem základní hrací doby postaral o třetí vyrovnání a dělbu bodů. A to ještě v nastavení dostal Celtic míč do branky MSK, gól ale nebyl pro postavení mimo hru uznaný.

„Musím poděkovat klukům za to, že odmakali celý druhý poločas v desíti. Musíme dál bojovat o záchranu k soutěži, k níž sice máme blízko, ale míč je kulatý a může se ještě leccos přihodit,“ řekl po remízovém zápasu trenér béčka MSK Marcel Houška.

Sestava MSK B: Mrkvica – Benetka, Paulík, Sasínek, Šanda – Úlehla, Netopilík (77.Tetur), M.Horčička, Hloch – da Silveira, Wallisch.

Další výsledky: Šaratice-Dražovice 2:0 (0:0), Podivín-Milotice 2:1 (2:0), Slavkov-Rakvice 4:0 (2:0), Rohatec-Bučovice 4:2 (1:1), Lanžhot-Velké Pavlovice 1:3 (0:2), Dubňany-Lednice 1:2 (0:1).

Tabulka: 1.FK Baník Dubňany – 45 bodů, 2.Moravan Lednice – 39, 3.Slavoj Velké Pavlovice – 39, 4.FC Bučovice – 37, 5.TJ Šaratice – 36, 6.Sokol Lanžhot – 36, 7.Slavoj Rohatec – 36, 8.SK Rakvice 1932 – 35, 9.TJ Dražovice – 33, 10.SK Slavkov u Brna – 31, 11.MSK Břeclav B – 29, 12.Slavoj Podivín – 26, 13.Sokol Bořetice – 24, 14.Agro Milotice – 20.

Program 25.kola (7.-8.6.): Rakvice-MSK B (7.6. 16:30 hod), Velké Pavlovice-Podivín, Dubňany-Šaratice, Lednice-Slavkov, Bořetice-Lanžhot, Milotice-Rohatec, Bučovice-Dražovice.