MSK-Sigma Olomouc B 2:1 (0:0)

Opakovaný zápas Moravskoslezské fotbalové ligy mezi muži MSK Břeclav a béčkem Sigmy Olomouc se hrál ve středu 3.září. Přinesl těsnou výhru domácích 2:1, což byly po čtyřech startech jejich první ligové body v sezóně 2014-2015. Sigma Olomouc B byla až do středy jediným neporaženým celkem soutěže, jedna výhra a dvě remízy ji ale stavěly až na deváté místo, které si i po dohrávce udržela.

V prvním poločasu měl celek MSK zřetelnou herní převahu, nedokázal ji ale brankově vyjádřit. Třikrát byl v dobré šanci Lucas Carvalho, dvakrát Pavel Lapeš, síť za zády brankáře Olomouce se ale nerozvlnila ani jednou. Po změně stran se příznivci domácích dočkali. Stalo se tak díky dvěma chybám v obraně hostí, kterých pozorní útočníci MSK dokázali využít.

Nejprve to byl v 52.minutě Tomáš Kunc, který prošel při rychlém protiútoku nedokonalou ofsajdovou pastí Sigmy a dokázal si poradit i s brankářem Blahou. O čtvrt hodiny později navýšil vedení Břeclavi na 2:0 střídající Antonín Horváth, který se dostal k míči po chybném odkopu hostujícího brankáře. Jindy celek MSK platil za vlastní chyby v obraně, tentokrát se bránil úspěšně a naopak využil zaváhání zadních řad soupeře.

Vše se zdálo být v nejlepším pořádku, ale když hosté v 75.minutě snížili na 2:1, přišlo závěrečných patnáct minut obav o udržení výsledku. Svěřencům trenéra Karla Bečky se však podařilo všechna úskalí překonat a mohli se radovat ze svých prvních podzimních bodů, které je posunuly na třinácté místo tabulky před Třebíč, Uničov a Opavu B.

„Hráči šli do zápasu s tím, že chtějí vyhrát, a to zřejmě mělo v první půli trochu negativní vliv při zakončování vypracovaných akcí. O výhře, kterou jsme již potřebovali, se rozhodlo ve druhém poločasu. Jen v závěru jsme měli více držet míč na polovině soupeře, abychom se nemuseli bát o výsledek,“ říká trenér MSK Karel Bečka, spokojený s tříbodovým ziskem.

Sestava MSK: Prokop – Hloch, Dobšíček, Dvořák, Šenk – Carvalho, Paděra, Simandl, Kugler (82.Tetur) – Kunc, Lapeš (50.Horváth).

I další zápas čeká fotbalisty MSK Břeclav v domácím prostředí. V sobotu 6.září (od 16:30 hod) budou hostit vedoucí celek tabulky SK Spartak Hulín. Ten vyhrál 5:1 v Líšni, pak doma 4:1 s Uničovem a následně 4:2 v Třebíči. Ve čtvrtém kole ale nechal doma tři body Kroměříži po porážce 1:3, která se tak dostala se stejným bodovým ziskem na druhou příčku MSFL. S devíti body jsou ještě další čtyři celky, proto není třeba postavení Hulína přeceňovat a jít v sobotu do boje s otevřeným hledím. „Naše soutěž je hodně vyrovnaná, hrát se dá s každým,“ dodává trenér Bečka.

Těšit se může na první utkání v podzimní části na stadionu v ulici Lesní.