MSK Břeclav B-Sokol Lanžhot 0:1 (0:0)

Trochu smolný zápas svedlo fotbalové béčko MSK Břeclav v pátém kole 1.A třídy se Sokolem Lanžhot. Trenéři i hráči obou celků se dobře znají, a tak mělo derby specifickou příchuť. Rozhodnutí padlo v 55.minutě, když už Břeclav hrála oslabená o vyloučeného obránce Davida Kolaju.

Béčko MSK nastoupilo v kompletní sestavě, posíleno bylo o Igora Tcybrova z kádru třetiligového áčka a ve druhé půli si zahrál i Antonín Horváth. V prvním poločasu si domácí hráči vytvořili stejně jako hosté sérii střeleckých příležitostí, oba brankáři si ale udrželi čisté konto. V šancích MSK byli Tcybrov, Ivo Tetur a Filip Šanda.

V úvodu druhé půle byl po druhé žluté kartě vyloučen Kolaja, čehož za tři minuty Lanžhot využil ke vstřelení branky, jak se později ukázalo, vítězné. I v desíti Břeclavané tlačili, snažili se vyrovnat. Měli šance, tu největší Ondřej Pohanka, který pár metrů před brankou netrefil dobře míč. Došlo i ke sražení hráče MSK v šestnáctce Sokola, rozhodčí to ale jako nedovolený zákrok neposoudil a penaltu neodpískal.

Nakonec mohl skórovat Lanžhot, nastřelil ale jen břevno a dorážku zachytil na brankové čáře jeden z obránců MSK. „Z výsledku jsem zklamaný. Nezvládli jsme vstup do druhého poločasu, za který jsme byli potrestáni vyloučením a jediným gólem zápasu. Posledních třicet minut byla viditelná naše snaha o vyrovnání, i když nás bylo v poli o jednoho muže méně, branku se nám ale vstřelit nepodařilo,“ hodnotí těsnou porážku trenér béčka MSK Ivan Dvořák mladší. Lanžhotu v závěru zápasu docházely síly, ale těsné vedení dokázal uhájit a odvezl si tak z Břeclavi cenné tři body do tabulky, které ho posunuly na třetí místo.

Sestava MSK B: Polach – Kolaja, Balga, Ulehla (70.Pohanka), Kalčík – Wallisch, Šanda, Lošťák, Jurčík (74.Horčička) – Tetur (74.Hakala), Tcybrov (46.Horváth).

Další výsledky: Ratíškovice-Šaratice 5:1 (3:0), Rohatec-Lednice 1:5 (0:3), Kyjov-Velké Pavlovice 5:1 (2:0), Dražovice-Slavkov 1:0 (1:0), Blatnice-Rakvice 3:0 (0:0), Bořetice-Bučovice 0:0 (0:0).

Tabulka: 1.FK Baník Ratíškovice – 13 bodů, 2.Sokol Bořetice – 13, 3.Sokol Lanžhot – 10, 4.Moravan Lednice – 9, 5.TJ Dražovice – 9, 6.FC Bučovice – 9, 7.Slavoj Velké Pavlovice – 7, 8.SK Blatnice p.S.Antonínkem – 5, 10.FC Kyjov 1919 – 4, 11.MSK Břeclav B – 2, 12.SK Slavkov u Brna – 2, 13.Slavoj Rohatec – 2, 14.TJ Šaratice – 2.

V dalším kole bude hrát béčko MSK Břeclav v sobotu 13.září (od 16 hod) ve Velkých Pavlovicích, které v pátém kole inkasovaly vysokou porážku 1:5 v Kyjově, pro který to byl první tříbodový zápis v podzimní části soutěže.