Kyjov-MSK Břeclav B 2:4 (2:3)

Z důležitého zápasu v Kyjově přivezlo fotbalové béčko MS Břeclav další tři body za výhru 4:2. Úspěch je o to cennější, že Kyjov v předcházejících dvou domácích startech naplno bodoval po shodných výhrách 4:1 nad Rohatcem i Šaraticemi.

Výraznou posilou béčka byli v Kyjově hráči třetiligového celku MSK Břeclav A obránci Jan Hloch a Jakub Šenk, kteří doplnili často hrající fluktuanty Antonína Horvátha a Igora Tcybrova. Všichni čtyři byli důležitými články týmu, který vyhrál potřetí v řadě.

Po rychlých kombinacích dostalo béčko MSK domácí pod tlak, který vyvrcholil v osmé minutě hlavičkou Romana Pafkoviče do břevna. Bezprostředně poté ale dosáhl Kyjov vedoucí branky. To útočné snahy břeclavské rezervy neochromilo, v šestnácté minutě již bylo vyrovnáno. Matěj Wallisch přihrál Pavlu Jurčíkovi, všichni čekali jeho střelu, ale on posunul míč na nabíhajícího Horvátha, který podařenou akci úspěšně dokončil. Podruhé a naposledy se dostal Kyjov do vedení po zmatcích před brankou Lukáše Polacha, v němž hrálo důležitou roli i nepotrestané hraní rukou kyjovského útočníka v zárodku akce.

Druhé vyrovnání přišlo po pěti minutách, po úniku Horvátha po levé straně, jeho centru a dorážce Hlocha. V dalším průběhu první půle hrozil Kyjov jen ze standardek, jinak byl tlačen hostující Břeclaví B. Tlak hostí vyvrcholil ve 35.minutě rozdílovou brankou na 3:2. Tcybrov našel uličkou Horvátha, který tuto nabídku proměnil ve vedoucí gól MSK B.

„Byl to náš nejlepší výkon v podzimní části 1.A třídy, ve druhé půli jsme na něj ale, bohužel, nenavázali,“ komentoval zápas v Kyjově asistent trenéra Dvořáka Mojmír Bezucký. Ve druhém poločasu nepřinesli domácí nic nového, hráči MSK B však do hry dostali množství nepřesností, byli nedůslední, zřejmě si někteří z nich mysleli, že již je dobojováno. Naštěstí toho Kyjov nedokázal využít a naopak v šedesáté minutě dalším skvělým uvolněním poslal Tcybrov do šance Wallische, který se dostal sám před brankáře domácích a akci korunoval čtvrtou brankou na 4:2.

Blízko dalšího úspěchu byl Ivo Tetur, který po centru Jurčíka brankáře Kyjova z pěti metrů nedokázal překonat. A protože Polach zneškodnil několik nadějných šancí domácích a o jiné se sami svou nepřesností připravili, zůstal již výsledek nezměněn.

Sestava MSK B: Polach – Hloch, Lošťák, Šenk, Šanda – Jurčík (68.Hakala), Pafkovič, Balga (59.Úlehla), Wallisch, Tcybrov (75.Pohanka) – Horváth (55.Tetur).

Další výsledky: Šaratice-Velké Pavlovice 0:2 (0:1), Slavkov-Lanžhot 1:2 (1:1), Lednice-Rakvice 2:1 (0:1), Ratíškovice-Bučovice 4:1 (2:1), Rohatec-Bořetice 3:1, Dražovice-Blatnice 1:2 (0:1). Dohrávky 6.kola: Slavkov-Kyjov 3:1, Ratíškovice-Rohatec 5:0.

Tabulka po 12.kole: 1.FK Baník Ratíškovice – 31 bodů, 2.Sokol Bořetice – 29, 3.Moravan Lednice – 24, 4.Sokol Lanžhot – 20, 5.Slavoj Velké Pavlovice – 18, 6.FC Bučovice – 18, 7.TJ Dražovice – 16, 8.FK Blatnice p.S.Antonínkem – 14, 9.SK Rakvice 1932 – 14, 10.MSK Břeclav B – 14, 11.Slavoj Rohatec – 12, 12.FC Kyjov 1919 – 10, 13.SK Slavkov u Brna – 8, 14.TJ Šaratice – 8.

Do konce podzimního programu 1.A třídy budou fotbalisté MSK B ještě hostit v neděli 2.listopadu (od 10:30 hod) Šaratice.