MSK Břeclav B-TJ Dražovice 3:0 (0:0)

Ve dvacátém kole 1.A třídy porazili fotbalisté MSK Břeclav v té době pátý celek tabulky TJ Dražovice 3:0, když gólové trefy přišly až ve druhém poločasu. Po drtivé porážce 1:7 v Rohatci to byl příjemný obrat, velmi důležitý v boji o setrvání béčka MSK v 1.A třídě. Na konci tabulky to vře. Poslední Bořetice vyhrály v Rakvicích a na samotné dno se propadly Milotice. Slavkov doma porazil druhý celek tabulky Bučovice a z pásma největšího ohrožení se poněkud vzdálil, vážně ohrožený zůstává i Podivín.

Mladé béčko MSK mohlo skórovat již v prvním poločasu, mělo k tomu tři velmi dobré příležitosti, z nichž dvě skončily střelou do tyče branky Dražovic. Po změně stran převaha domácích narůstala, byli na tom fyzicky i kombinačně lépe, než jejich soupeř. To se zákonitě odrazilo na konečném výsledku zápasu. V 61.minutě otevřel skóre Jan Hloch, který zůstal neobsazený v šestnáctce hostí.

O šest minut později prošel David Kočiš středem hřiště a podél brankáře Dražovic zvýšil na 2:0 a cenné vítězství pečetil čtvrt hodiny před koncem Petr Balga tečí míče z přímého kopu, což nadělalo velké problémy brankáři soupeře. „Tři body pro nás mají cenu zlata. Dokud soupeř stačil s námi běhat, hrozil z brejků, postupem času ale fyzicky odpadal. Trpělivost a klid při zakončování akcí pak přinesly ve druhé půli své ovoce,“ řekl k zápasu trenér béčka MSK Marcel Houška.

Sestava MSK B: Mrkvica – Hloch, Košut, Balga, Sasínek (Šanda) – Jurčík, Paulík, Wallisch (Netopilík), Carvalho (Úlehla) – Kočiš (Hakala), Adams (Da Silveira).

Další výsledky: Šaratice-Podivín 3:1 (1:0), Slavkov-Bučovice 1:0 (0:0), Rakvice-Bořetice 2:3 (1:1), Lanžhot-Rohatec 1:2 (0:2), Dubňany-Milotice 2:0 (1:0), Lednice-Velké Pavlovice 1:2 (0:2).

Tabulka po 20.kole: 1.FK Baník Dubňany – 41 bodů, 2.FC Bučovice – 34, 3.SK Rakvice 1932 – 31, 4.TJ Šaratice – 31, 5.Moravan Lednice – 29, 6.TJ Dražovice – 29, 7.Slavoj Velké Pavlovice – 29, 8.Sokol Lanžhot – 29, 9.Slavoj Rohatec – 28, 9.SK Slavkov u Brna – 24, 11.Slavoj Podivín – 23, 12.MSK Břeclav B – 22, 13.Sokol Bořetice – 20, 14.Agro Milotice – 19.

Program 21.kola (10. a 11.5.): Rakvice-Šaratice, Velké Pavlovice-Dubňany, Bořetice-Lednice, Milotice-Slavkov, Bučovice-MSK Břeclav B (11.5. 16:30 hod), Dražovice-Lanžhot, Rohatec-Podivín.