MSK Břeclav B-SK Slavkov u Brna 3:2 (2:1)

Rezerva fotbalistů MSK Břeclav má před sebou úkol postoupit blíže klidnému středu tabulky 1.A třídy. Jarní část mistrovské soutěže začala nadějně, když v domácím prostředí porazila SK Slavkov u Brna 3:2. Skóre otevřel již ve čtvrté minutě Matěj Wallisch, který poslal mezi nohy brankáře Slavkova míč, který po sérii soubojů vybojovali Jan Hloch a Lucas Carvalho.

Druhý úspěch přišel ve čtyřicáté minutě z penalty za faul na Carvalha. Střelu Davida Kočiše sice brankář vystihl a vyrazil před sebe, dobíhající Pavel Jurčík ale poslal míč na původní místo určení. Škoda drobné nekoncentrace v nastaveném času, které hosté využili po standardní situaci ke snížení na 2:1. Ve druhé půli již nebyla převaha béčka MSK tak výrazná, kupily se chyby v rozehrávce a Slavkov zpřesnil hru a častěji se dostával před branku Lukáše Polácha.

Uklidňují gól dal střelou podél ležícího brankáře Slavkova Kočiš, kterého do brejku vyslal Jibril Daniel Adams, Nigerijec, který na podzim přišel do Břeclavi ze Slovácka. Ještě ale nebylo vyhráno, protože čtvrt hodiny před koncem hrací doby Slavkov z penalty snížil na 3:2 a velkou šanci měl v poslední minutě. Naštěstí byl Polách na místě a body zůstaly v Břeclavi.

„Jsem rád za tři body, i proto, že v dalších dvou kolech budeme hrát na hřištích soupeřů. Kluci hráli dobře prvních 44 minut, kdy soupeře do ničeho nepustili a převahu vyjádřili dvěma brankami. Druhá půle již z naší strany takovou kvalitu neměla, ale nutno vzít v úvahu, že někteří kluci hráli o den dříve za áčko nebo za devatenáctku a únava se na nich začala projevovat,“ komentuje trenér béčka Marcel Houška úspěšný úvodní jarní start svého celku. V dalším kole soutěže bude juniorka MSK v neděli 6.dubna hostem v Šaraticích.

Sestava MSK B: Polách – Hloch, Pafkovič, Balga, Benetka – Carvalho, Paulík, Netopilík, Jurčík – Kočiš, Wallisch. Střídali Morozov, Šanda a Adams.