Slavoj Velké Pavlovice-MSK Břeclav B 3:0 (1:0)

Fotbalisté Velkých Pavlovic v předcházejících třech kolech 1.A třídy vyhráli 2:1 v Lednici, doma porazili vedoucí celek soutěže Baník Dubňany 2:0 a ze Slavkova si přivezli remízu 2:2. Dobrý výkon podali i ve 23.kole soutěže, ve kterém na jejich hřišti nastoupila rezerva MSK Břeclav. I když byly Pavlovice silné na míči a dobře kombinovaly, bránil se mladý celek MSK Břeclav B úspěšně až do 25.minuty, kdy se zranil jeho stoper Petr Balga.

O dvě minuty později domácí využili trhliny v obraně soupeře ke vstřelení své první branky. Až do konce prvního poločasu je béčko MSK do další gólové šance nepustilo. Další dvě branky přidal Slavoj ve druhém poločasu, kdy již břeclavským mladíkům ubývaly síly. V závěru se dostal do gólové šance útočník MSK B Ivo Tetur, ale jeho střela z hranice značky pokutového kopu minula branku domácích.

„Hodně stabilních hráčů béčka tentokrát cestovalo s A-týmem do Zlína, a proto dostali ve větší míře příležitost dorostenci z naší devatenáctky. Své si uhráli Matěj Wallisch, Jakub Sasínek a Jiří Paulík, i Marek Horčička, dokud mu stačily síly. Líbil se mi Ivo Tetur, který je silný na míči a nebojí se soubojů tělem. Stínem zápasu je zranění kotníku Petra Balgy, snad bude brzy v pořádku, moc by nám chyběl,“ řekl po zápasu trenér béčka MSK Marcel Houška.

Sestava MSK B: Polach – Šanda, Balga, Paulík, Sasínek – Simonyi, M.Horčička, Wallisch, Úlehla – Hakala, Tetur. Střídali Kunický, Pohanka a Vu Van.

Další výsledky: Rakvice-Dubňany 2:2 (0:2), Bořetice-Slavkov 4:0 (2:0), Lednice-Šaratice 2:2 (2:1), Milotice-Lanžhot 2:2 (0:1), Bučovice-Podivín 2:0 (1:0), Dražovice-Rohatec 3:3 (1:2).

Tabulka po 23.kole: 1.FK Baník Dubňany – 45 bodů, 2.FC Bučovice – 37, 3.Moravan Lednice – 36, 4.Slavoj Velké Pavlovice – 36, 5.Sokol Lanžhot – 36. 76.SK Rakvice 1932 – 35, 7.TJ Šaratice – 33, 8.TJ Dražovice – 33, 9.Slavoj Rohatec – 33, 10.SK Slavkov u Brna – 28, 11.MSK Břeclav B – 28, 12.Sokol Bořetice – 23, 13.Slavoj Podivín – 23, 14.Agro Milotice – 20.

Program 24.kola (31.5.-1.6.): Šaratice-Dražovice, Podivín-Milotice, Slavkov-Rakvice, MSK Břeclav B-Bořetice (1.6. 10:30 hod), Rohatec-Bučovice, Lanžhot-Velké Pavlovice, Dubňany-Lednice.