MSK Břeclav B-TJ Šaratice 2:0 (1:0)

Čtvrté výhry v jedné řadě dosáhli fotbalisté MSK Břeclav B v 1.A třídě a poskočili v tabulce do jejího středu na osmé místo. Přezimují tak v klidu a na jaře mohou bez výraznějších starostí o záchranu v soutěži pokračovat, pracovat na dalším zlepšení své hry i postavení v tabulce.

Poslední podzimní soupeř Břeclavi TJ Šaratice je v tabulce poslední, což ve spojení s výhodou domácího hřiště mělo být signálem k jasné výhře. Navíc hosté začali se sedmi hráči v poli a teprve v průběhu prvního poločasu doplnili kompletní jedenáctku. Jakoby převaha tří hráčů vedla k podcenění soupeře, za prvních dvacet minut si béčko MSK moc šancí nevytvořilo.

Až po hraní Šaratic ve velkém vápně rukou byla odpískána penalta, kterou proměnil Pavel Jurčík ve vedoucí gól. Upevnit vedení mohl Antonín Horváth, ale ani jednu ze svých dvou velkých střeleckých šancí nedokázal využít. Ani druhá půle nepřinesla více vzruchu. Hosté byli spokojeni s těsným výsledkem, domácí si nedokázali vytvořit výraznější gólovou šanci. Až v sedmdesáté minutě přineslo uklidnění zaváhání brankáře Šaratic, kterého využil Ivo Tetur a poslal míč do prázdné branky.

„Na vítězství jsme se hodně nadřeli, až po druhé brance z nás spadlo napětí. S dnešním výkonem nemůžeme být spokojeni, ale tři body jsou tři body a postup v tabulce po čtyřech výhrách po sobě také hodně znamená,“ řekl po posledním podzimním kole asistent trenéra Ivana Dvořáka mladšího Mojmír Bezucký.

Sestava MSK B: Prokop – Pohanka (75.Hakala), Lošťák, Balga (46.Horčička), Šanda – Jurčík (65.Kruták), Pafkovič, Wallisch, Úlehla – Tcybrov (46.Tetur).

Další výsledky: Velké Pavlovice-Slavkov 4:0 (0:0), Bořetice-Dražovice 4:0 (3:0), Bučovice-Rohatec 3:2 (1:1), Rakvice-Ratíškovice 1:3 (1:2), Blatnice-Kyjov 2:1 (1:1), Lanžhot-Lednice 0:2 (0:1).

Tabulka po podzimu: 1.FK Baník Ratíškovice – 34 bodů, 2.Sokol Bořetice – 32, 3.Moravan Lednice – 27, 4.Slavoj Velké Pavlovice – 21, 5.FC Bučovice – 21, 6.Sokol Lanžhot – 20, 7.FK Blatnice p.S.Antonínkem – 17, 8.MSK Břeclav B – 17, 9.TJ Dražovice – 16, 10.SK Rakvice 1932 – 14, 11.Slavoj Rohatec – 12, 12.FC Kyjov 1919 – 10, 13.SK Slavkov z u Brna – 8, 14.TJ Šaratice – 8.