Rezerva fotbalistů MSK Břeclav si v desátém a jedenáctém kole 1.A třídy vedla velmi dobře. Z Rohatce si přivezla výhru 4:1(1:0) a na domácí půdě porazila TJ Dražovice 2:0 1:0). Šest bodů ji posunulo v tabulce na desáté místo. Nezahálejí ale ani největší soupeři MSK B, a tak jsou bodové rozdíly na konci tabulky s výjimkou posledního Slavkova dost malé a může se každým kolem postavení družstev změnit.

V Rohatci se vysoká výhra Břeclavi B rodila těžce. V první půli padla jediná branka, o kterou se postaral Robert Úlehla. Domácí ale hned v úvodu druhé půle vyrovnali a výsledek byl stále na vážkách. Vedení hostům vrátil Antonín Horváth, třetí gól vsítil z protiútoku Marek Horčička a výborný zápas korunoval čtvrtou brankou béčka MSK Jan Hloch.

„Po vysokých porážkách jsme nařídili hráčům zjednodušit obrannou hru, vyvarovat se zbytečných chyb. Až na dvě situace se nám to podařilo, naštěstí domácí těchto šancí nevyužili,“ vypíchl podstatu úspěchu na hřišti soupeře trenér béčka MSK Ivan Dvořák mladší.

S Dražovicemi chtěli fotbalisté MSK Břeclav B potvrdit tři body z Rohatce, a proto začali tlakem od první minuty zápasu. Již ve čtvrté minutě proletěl míč po přetaženém rohu v podání Matěje Wallische až k Marku Horčičkovi, který hlavou otevřel skóre. Po špatném odkopu brankáře Dražovic mohl Horčička o deset minut později přidat druhý gól, jeho přehození gólmana však šlo asi metr od tyče do zázemí.

V dalších minutách úroveň hry hodně upadla, zejména díky množství nepřesných přihrávek mezi domácími hráči. Hosté se spoléhali jen na hrotového útočníka Pelce, ten byl ale pečlivě střežen domácí obranou. Druhý poločas měl stejně jako ten první skvělý úvod. Ve 47.minutě kopal přímý volný kop Robert Úlehla, na jeho míč si naběhl Roman Pafkovič a hlavou zvýšil na 2:0.

Až do konce zápasu byli aktivnější fotbalisté béčka MSK. Hosté měli jedinou šanci v sedmdesáté minutě, kdy se dostali až před Lukáše Prokopa, prostřelili ho, ale míči zabránil v cestě do sítě jeden z obránců MSK B. Na druhé straně byli ve vyložených šancích Wallisch a Pavel Jurčík, ale ani oni neuspěli, a tak konečný výsledek zněl 2:0.

„Za tři body jsme rádi, i když měl výkon v prvním poločasu daleko k ideálu. Velmi dobře zahrála obranná čtveřice, po změně stran se k ní přidali i ostatní. Chtěli bychom uspět v Kyjově a doma se Šaraticemi, aby mohla být zimní přestávka pro nás klidnější,“ řekl po vítězném zápasu asistent trenéra Dvořáka Mojmír Bezucký.

Sestava MSK: Prokop – Pohanka, Lošťák, Dobšíček, Šanda, Kugler, Pafkovič (65.Košut), Wallisch, Úlehla, Jurčík (75.Hakala), Horčička (46.Tetur).

Další výsledky 11.kola: Kyjov-Šaratice 4:1 (2:0), Rakvice-Slavkov 2:0 (0:0), Blatnice-Rohatec 2:3 (1:1), Bořetice-Ratíškovice 2:1 (1:0), Bučovice-Lednice 2:0 (1:0), Lanžhot-Velké Pavlovice 0:1 (0:0).

Tabulka: 1.Sokol Bořetice – 29 bodů, 2.FK Baník Ratíškovice – 25, 3.Moravan Lednice – 21, 4.FC Bučovice – 18, 5.Sokol Lanžhot – 17, 6.TJ Dražovice – 16, 7.Slavoj Velké Pavlovice – 15, 8.SK Rakvice 1932 – 14, 9.FK Blatnice p.S.Antonínkem – 11, 10.MSK Břeclav B – 11, 11.FC Kyjov 1919 – 10, 12.Slavoj Rohatec – 9, 13.TJ Šaratice – 8, 14.SK Slavkov u Brna – 5.

Ve dvanáctém kole 1.A třídy bude hrát béčko MSK v neděli 26.října v Kyjově. Bude to střetnutí dvou sousedů v tabulce, tak lze očekávat tuhý boj o mistrovské body. Začátek zápasu je stanoven na 10:15 hod.