FC Bučovice-MSK B 0:2 (0:1)

Z podmáčeného hřiště FC Bučovice si fotbalisté MSK Břeclav B přivezli cenné tři body za vítězství 2:0. Postoupili tak v tabulce 1.A třídy blíže jejímu středu a před závěrečnými pěti koly posílili své naděje na setrvání v soutěži. Mladý hráčský kolektiv břeclavské rezervy odehrál v Bučovicích s druhým celkem tabulky bojovný zápas, ve kterém vzhledem k těžkému terénu vítězily jednoduchost a důraz v osobních soubojích.

V prvním poločasu měli hosté řadu šancí, z nichž jednu přetavili ve 28.minutě ve vedoucí gól. Brazilec Stange da Silveira dohrál na značce pokutového kopu domácího brankáře, který jen vyrazil míč na hranici šestnáctky a nikým nehlídaný Pavel Jurčík zamířil přesně a skóroval. Převaha béčka MSK pokračovala i po přestávce a již v 52.minutě zvýšil po individuální akci David Kočiš, který prošel kolem bránících hráčů a přehodil vybíhajícího brankáře domácích.

Stoprocentní šanci měl pak ještě Matěj Wallisch, který po kolmici od Jana Hlocha šel z půlky hřiště sám na brankáře, ale mezi tři tyče svou střelu nevtěsnal. „Terén byl hodně těžký, ale kluci ho velmi dobře zvládli. Získali jsme skvělé body, tolik potřebné v cestě za naším cílem, záchranou v soutěži,“ byl po zápasu spokojený trenér béčka MSK Marcel Houška.

Sestava MSK B: Mrkvica – Hloch, Morozov, Balga, Sasínek – Jurčík, Paulík, Netopilík, Benetka – Kočiš, Da Silveira. Střídali Wallisch a Šanda.

Další výsledky: Rakvice-Šaratice 1:0 (0:0), Velké Pavlovice-Dubňany 2:0 (2:0), Bořetice-Lednice 1:2 (0:2), Milotice-Slavkov odloženo, Dražovice-Lanžhot 1:3 (0:1), Rohatec-Podivín 3:0 (2:0).

Tabulka: 1.FK Baník Dubňany – 41 bodů, 2.SK Rakvice 1932 – 34, 3.FC Bučovice – 34, 4.Moravan Lednice – 32, 5.Slavoj Velké Pavlovice – 32, 6.Sokol Lanžhot – 32, 7.TJ Šaratice – 31, 8.Slavoj Rohatec – 31, 9.TJ Dražovice – 29, 10.MSK Břeclav B – 25, 11.SK Slavkov

u Brna – 24, 12.Slavoj Podivín – 23, 13.Sokol Bořetice – 20, 14.Agro Milotice – 19.

Slavkov a Milotice mají o jeden zápas méně.

Program 22.kola (17. a 18.5.): Šaratice-Rohatec, Podivín-Dražovice, Slavkov-Velké Pavlovice, MSK B-Milotice (18.5. 10:30 hod), Lanžhot-Bučovice, Dubňany-Bořetice, Lednice-Rakvice.